Ankara: Özgürlük düşmanlarına karşı mücadelemiz bitmeyecek

Ankara İnanç Özgürlüğü Platformu’nun 199. hafta eyleminde başörtüsüne özgürlük talebi seslendirirliken, özgürlük düşmanlarına karşı yürüttükleri uzun soluklu mücadelenin bitmeyeceği vurgulandı. Basın açıklamasını platform adına Mazlum-Der Ankara Şubesi’den Soner Kartal okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

Sayın basın mensupları ve sevgili gönüldaşlarımız, Ankara İnanç Özgürlüğü Platformunun 199. Hafta basın açıklamasına hoş geldiniz. Yine gündemi yoğun bir haftayı geride bıraktık.

Soruyor spiker; amcası oğlu tarafından başı ezilerek vahşice öldürülen 12 yaşındaki yavrunun ölümünün ardından ‘’ bu nasıl bir vahşettir, bu nasıl bir ahlaksızlıktır? Bu yozlaşmaya sebep ne?” diye. Biz de soruyoruz sebep ne? Sebep ahlaki değerlerin yerleştirilememesi. Başörtülü hanım kardeşlerimizin eğitimci olmaları engelleniyor, kur’an kursları kapatılıp karargah evleri kuruluyor, kur’an eğitimine yaş sınırı getirilip dans ve bale kursları şiddetle teşvik ediliyor. Şarkı ve şov yarışmalarında küçücük bedenler teşhir ediliyor, utanma ve ar duygusu zihinlerden silinmek isteniyor. Din özgürlükleri engellenen evlatlarımız akın akın tapınaklarda huzurda durmaya zorlanıyor. Huşu içinde şirk koşan kitleler, konu dini özgürlüklere geldiğinde her türlü zulmü ve baskıyı yapmaktan zevk alıyorlar.

Dumansız hava sahasına verilen önem; darbe planları yapanları temizlemeye verilseydi, kamusal alanda(!) ÖZGÜR HAVA SAHASI oluşturulabilirdi.

Medeniyet medeniyet diye çırpınan zavallılar, medeniyeti; her türlü ahlaksızlığın mubah görüldüğü, sahtekârlığın normal sayıldığı bir kavram zannediyorlar. Medeni insanlar kendi vatandaşlarını öldürmez, ırk, dil, din ayrımı yapmaz, insana insan olduğu için değer verir. Kendini milletin vekili sanan aciz zihniyet, ayrılıkları ortadan kaldırmak için çabalayan, girişimleri kendince mantıklı (!) saçmalıklarla baltalamaya çalışıyor. Maksat muhalefet olsun mantığıyla mikrofon başına geçen kendisiyle çeliştiğinin bile farkına varamayacak kadar buhranlı kafalar. Çok görmemek lazım çünkü nemalandığı, her gün sayfa sayfa demeçler verdiği konu bitirilmek isteniyor.

Gözleri dönmüş muhalifler ve özgürlük düşmanları yok olmadan mücadelemiz bitmeyecektir. Bu haftada bizlerle beraber olduğunuz için teşekkürlerimizi sunuyoruz. İsterdik bu basın açılaması son olsun fakat haftaya 200. hafta basın açılaması için bizleri yalnız bırakmamanız duası ile Allah’a emanet olun.

Soner KARTAL
MAZLUMDER Ankara Şubesi

Bir cevap yazın