Helal olsun bu adamlara!

Üstad Necip Fazıl “Ayağa kalk Sakarya!” demişti de Anadolu ayağa kalkmıştı hani. Aradan yıllar geçti. Gençlerimiz Üstadı tanımaz hale getirildi. Gençlerimiz örtüsünden, inancımızdan, medeniyetimizden kopartıldı. Kültürel anlamda bir türlü iktidar olamadı Müslümanlar bu topraklarda! Ne direniş kültürü, ne şiir kültürü, ne tasavvuf kültürü, ne bilimsel bir ortam…Hepsinde çok sorunlar yaşıyoruz!

Gazetelerinde Müslüman kültür adamlarına yer vermekten korkanlar “bizde kültür neden geri” diye yazılar yazıyorlar!

Özbeöz bizim insanımızın sivil eylemlerini görmezden gelenler eğer yapılan bir eylem, yapanları “bizden” değilse o eyleme koca koca yerler veriyorlar.

Tüm bunları Rabbimiz görüyor!

Bakın, sizlere Sakarya’da yaşayan mübarek kişilerden haber vermek istiyorum. Bu güzel insanlar, hayırlı mü’minler 220 haftadır meydanlardalar! Ne için başörtüsü yasağı isimli ilkelliğe karşı çıkmak için!

Kimse haddini aşıp “sokağa çıkmakla ne oluyormuş” demesin! Ellerinden öpüyorum bu insanların. İnancın ve sorumluluğun, despotizme karşı dik duruşun onurlu çocukları bu insanlar!

Kolay değil, 220 hafta! Evet, Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu 220 haftadır başörtüsü yasağı için basın açıklaması yapıyor. Meydanlara toplanıyor. Bir hak için yapıyorlar. en tabii bir hak için. Kimseden hak yalvarmıyorlar! Bu açıdan da teşekkürü hak ediyorlar! Onurla, izzetle, dimdik haklarımızı gasp edemezsiniz diyorlar!

Bizlerse diyemiyoruz koskoca Anadolu kıtası….

Diyemiyoruz…

Bu Türkiye’nin yüzakı platform en son bayramın 2. günü Adapazarı AKM önünde toplandılar.

Tahsin Tokyüreğin okuduğu basın açıklamasında Kurban ibadetinin önemine değinerek teslimiyetin yalnız ALLAHA olduğu vurgusunu yaptı. Açıklamada Danıştay’ın son kararının tarih sayfasına kara leke olarak geçecek bir karar olduğu, esas yönden elle tutulur hiçbir yanı olmadığı, birçok çelişki içerdiği dile getirildi.

“Sakarya Adalet Girişimi olarak bürokratik oligarşinin dayatmalarına boyun eymeyeceğimizi, meşru hak ve taleplerimizden vazgeçmeyeceğimizi ve bu konudaki mücadelemize aynı kararlılık ile devam edeceğimizi buradan bir kez daha ifade ediyoruz” denip Ümmetin Kurban bayramının hayırlara vesile olması temenni edildi. Açıklamadan sonra geleneksel bayramlaşma programı için Belediye meydanında toplanan platform gönüllüleri ve aileleri bayramlaştılar. Eylem Nihat Bahçeli’nin yaptırdığı dua ile sona erdi.

Eylemde “Başörtüsüz Asla”, “Başörtüsü Müslüman Kadının Kimliğidir”, “Direniş 5. Yılında Zillet Bizden Uzaktır”, “Yasak Sürüyor (D)uyuyor musunuz” pankart ve dövizleri dikkat çekti. Eylemdekilerin hepsine, hepsine hürmet ediyorum! Allah tüm Anadolu’nun Sakaryalaşmasını nasip etsin!

Asım Gültekin, Dünya Bizim

 

Bir cevap yazın