Darbecilere destek ver, başörtülü kadınlara hakaret et!

Demokrat Parti’nin yeni lideri Hüsamettin Cindoruk, ilk açıklamalarında Ergenekon davasını sahiplenmiş, safını belli etmişti. Şimdi de hükümet üyelerine başörtülü eşleri nedeniyle ağır hakaretler ederek, safını netleştirmiş oldu. Aylık enerji dergisi Eko-Enerji’de yayınlanan röportajında Cindoruk, “Aile fotoğraflarına baktığımız zaman sadece bizim devlet adamlarının eşleri türbanlı, öteki aile fotoğraflarında hatta Ürdün, Mısır, Suriye gibi devlet adamlarının eşleri medeni ve başları açık gözüküyorlar. Bu fotoğrafların bir kısmı da açıkçası kriptolara giriyor. Onun için de Türkiye’ye mesafe koydular. Hissettiğim, en az iki seçimde Türkiye’de muhafazakar da olsa laik düşünce iktidara gelirse Türkiye ile AB arasındaki buzlar eriyecektir” iddiasında bulundu.

Cindoruk, Mehmet Ali Şahin’in TBMM Başkanlığı’na seçilmesini ‘Humeyni ekolünün tatbikatı’ şeklinde yorumlandı: “Meclis Başkanı değişikliğinde yine dini eğitimi olan bir Meclis Başkanı ortaya kondu. Bu bir dayatmadır. Bu İran rejimindeki Humeyni ekolünün bir tatbikatı. Bugün Ahmedinejad’ın dahi din eğitimi almadığını biliyoruz.”

Cindoruk’un saldırılarından Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da nasibini aldı: “Dışişleri ilişkileri medeni ilişkiler. İran bile Dışişleri Bakanı tayininde dikkatli davrandı. Bizde ise aile hayatı tamamen tesettüre dayalı biri Dışişleri Bakanı yapıldı. O da kendi düşüncelerini tatbike geçirdi ve daha ziyade İslam folkloruna uygun bir hayat yaşıyor.”

Görünen o ki darbeci zihniyete kuklalık etmekten bıkmayıp, boyunlarındaki iplerden kurtulamayanlar, nedense ilk önce başörtüsüne saldırıyorlar.

Ama bu karanlık ve yobaz zihniyet, geleceğimizi esir alamayacak artık. Anlamaları lazım…

Platform Haber

Bir cevap yazın