Akyazı: Ece Nur’un örtüsü niye gözünüzü karartıyor?

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 149. basın açıklamasında beraberiz.

Yargı organları hür iradeye pranga mı vurmalı yoksa vurulan prangayı kaldırmalı mı?

Başörtülü olarak okullarda eğitim almak eğitim vermek devlet dairelerinde hizmet vermek garnizon içerisine girmek kime ne zarar veriyor. Merak ediyoruz.

Başörtüsüne karşı olan yargı organları, idareciler makam sahipleri ve garnizondaki idareciler. Başörtüsüne neden karşı olduğunuzu açıkça 70 milyon vatan evladına açıklayınız. Bizler sizin başörtüsü düşmanlığınızı anlatmakta güçlük çekiyoruz, çünkü hem örtüye laiklik demokratiklik Kemalistlik adına karşı çıkıyorsunuz hem de Müslümanız diyorsunuz. Bu ülkede hiçbir kurum ve idareci insanlarımızın özgürlüklerini kelepçeleme hakkına sahip değildir. Danıştay’ın başörtüsü ile ilgili çelişkili ve ideolojik kararının ardından YÖK yaptığı açıklamalar ile milyonlarca meslek lisesi öğrencisini ve ailelerini rahatlatmaya çalıştı şimdi ise YÖK başkanına ve üyelerine yakışır net çözümü ortaya koymalarını bekliyoruz.

Demokrat partinin başına lider olarak geçen Cindoruk yaptığı açıklamada, idarecilerin eşlerinin başlarındaki örtüyü medeniyetsizlik olarak nitelendirmiş. Doğrusu kendi medeniyetsizliğini bir kere daha ortaya koymuştur. Öyle anlaşılıyor ki cuntacıların taşeronluk görevini bırakmamış.

Diyarbakır Yenişehir hamravat ilk öğretim öğrencisi Ece NUR kızımı sadece başörtülü olduğu için T.C.’nin resmi okulundan tecrit ediliyor. Soruyoruz 12 yaşındaki bir kız çocuğunun başındaki örtü niye gözünüzü karartıyor? Yarın Ece NUR’lar büyüyecek sizler yaşlanacak ve Eceler’den yardım bekleyeceksiniz. Sizleri Akli selim olmaya davet ediyoruz.

Ülkemiz ve insanları üzerinde çeşitli senaryolarla birtakım oyunlar oynanıyor. Bu kirli terör destekli oyunlara alet olunmamasını temenni ediyoruz. Terör kimler tarafından ve kimlere yapılırsa yapılsın kınıyor ve lanetliyoruz. Tokat’ta şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yaşa göre irtica suç, darbe hikaye; bugüne kadar yaş kararları ile irtica diye ihraç edilen yüzlerce subayın hangi kriterler baz alınarak irtica damgası yediğini kamuoyu olarak merak ediyoruz.

Acaba diyoruz.

Darbeye teşebbüs mü etmişler, eylem planımı hazırlamışlar, meçhul yerlere silah mı gömmüşler, ihbar mektuplarımı hazırlamışlar kafesle bağlantılarımı var.

Yaş kuruluna başkanlık yapan başbakan’a soruyoruz? Müslüman bir milletin ordusunda namaz kıldığı için hanımlarının başları örtülü olduğu için yaş kararınca irticacı diye ihraç kararı veren YAŞ’ı neden tartışmaya açmıyorsunuz. Bu hukuk dışılığa son verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olun.
Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Akyazı Mazlum der Sözcüsü

İrfan ALEMDAR

Bir cevap yazın