27 Aralık Gazze saldırısının yıldönümünü unutmayın!

Siyonist işgal devletinin Gazze’ye yönelik saldırısının başlamasının birinci yıldönümü yaklaşıyor. Saldırı Siyonist devletin Gazze’yi yeniden işgal etme ve buradaki İslâmî hareketin bütün ileri gelenlerini tutuklama hesapları üzere yapılmıştı. Fakat Siyonistlerin hesapları tutmadı ve buradaki kararlı direniş duvarını aşamadılar. Ama bir yandan da ellerindeki tüm askerî imkânları kullanarak özellikle hava saldırılarıyla Gazze’de büyük bir tahribata yol açtı, 1500 civarında savunmasız insanın şehit olmasına, 5 binden fazla insanın da yaralanmasına sebep oldular.

İşgalci Siyonist devletin tüm vicdan sahiplerinin reddettiği bu saldırılarının yıldönümü münasebetiyle olayın yeniden gündeme getirilmesi ve hâlen varlığını sürdüren Siyonist tehdide bir kez daha dikkat çekilmesi, Gazze katliamının yeniden görülmesi için etkinlikler düzenlenmesi gerekiyor.

Siyonist devlet Gazze’ye yönelik yoğun saldırısında askerî gücünü ve imkânlarını son raddesine kadar kullanmasına rağmen direniş duvarını aşamadı ama ne yazık ki Müslüman toplumlar da Gazze etrafında oluşturulan ambargo duvarını yaramadılar. Bu duvarın yarılamaması ve ambargonun üç yıla yakın süreden beri bütün katılığıyla devam ediyor olması İslâm âleminin bir eksiğidir. İslâm âleminin kendi içinde henüz yeterli birlik ve dayanışma gerçekleştirememiş olması sebebiyle Gazze etrafındaki insanlık dışı muhasara yarılamıyor.

Gazze üzerindeki muhasaranın yarılması, ambargonun etkisiz hâle getirilmesi sadece Filistin değil bütün İslâm âlemi açısından büyük önem taşıyor. Müslüman toplumların burada birlik ve dayanışma güçlerini ispat etmeleri çağdaş emperyalizmin yönlendirdiği mekanizmaların Müslümanların inanç özgürlüğünü sürekli kısıtlayan kuşatmaları da yarmalarını sağlayacaktır. Gazze üzerindeki ambargo ve kuşatmanın devam etmesi İslâm âleminde yeterli bir güç birliği ve ittifakın oluşamadığının ifadesidir. Bu kuşatma aynı zamanda tüm dünya Müslümanları açısından bir ayıptır. Bu ayıbın temizlenmesi de ittifak ve güç birliğiyle mümkün olur.

İşgal devletinin Gazze’ye yönelik saldırısının birinci yıldönümü münasebetiyle hem bu saldırının, işgalcinin Gazze’de sergilediği vahşetin yeniden gündeme taşınması hem de ambargonun yarılması amacıyla uluslararası çapta bir etkinlik düzenleniyor.”

AHMET VAROL, Vakit

Platform Haber olarak herkese çağrımızdır.

Siz de Gazze’ye duyarsız kalmayın.

Gazze’yi gündemine alın ve hiç bırakmayın!

Bir cevap yazın