Kocaeli: Gazze Kocaeli, Filistin Türkiye’dir

Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu 245.hafta basın açıklaması 26.12.2009 Cumartesi günü saat 12.30’da İzmit İnsan hakları parkında yapıldı.Basın açıklamasını Kocaeli İnanç Özgürlüğü Platformu adına Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi başkanı Ahmet Özen yaptı.Sis efekti, siren, bomba sesleri ile Gazze’deki katliam ortamı yaratılmaya çalışıldı. GAZZE KOCAELİ’DİR, FİLİSTİN TÜRKİYE’DİR pankartı açıldı.Aynı zamanda sembolik olarak üç kişi GAZZE’DE ÖLEN BİZİZ yazılı kefen giydiler. Konusu İsrail terör devletinin geçen yıl bu zamanlarda Gazze’de giriştiği soykırım harekatı ve aşura günüydü. Dünya üzerinde artık her gün Müslüman kanı akıyor, her günün aşura her yerin Kerbala olduğu, siyonizmin ve emperyalizmin dünya üzerinde Müslüman kanı akıttığı vurgulandı.

Basın açıklamasının tam metni:

Değerli basın mensupları ve hak arama mücadelesine destek veren insanlar 245.haftaya gelen bu duruşumuzla yine buradayız.

Bugün Muharrem ayının 10.günü olan Aşura Günüdür. Aşura Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugün de Cenab-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Bu günü oruçla geçirmek ve ertesi günü devam ettirmekte bir o kadar faziletlidir. Aynı zamanda Hz.Hüseyin (r.a.) ‘nin Kerbela’da şehit edildiği gündür. Bu ciğerleri yakan olay Hazret-i Hüseyin’i Cennet gençlerinin efendisi olma şanına yüceltmiştir. Şehitler mükafatını almış en yüce mertebelere ulaşmıştır. Yüce Allah’ın zalimlere hak ettikleri cezayı en adil bir şekilde vereceğinden hiç şüphemiz yoktur.

Yarın 27 Aralık Gazze saldırısının yıldönümüdür. Siyonist işgal devletinin Gazze’ye yönelik saldırısının başlamasından itibaren tam bir yıl geçti. Bu saldırılar sonucunda İsrail 1500 civarında savunmasız insanı şehit ettiler. 5 binden fazla insanın yaralanmasına sebep oldular. Ne yazık ki bu insanlık suçunu yapanlar Türkiye’de yargılanamadı. Bizzat fosfor bombası kullandığı yönünde raporlar olduğu halde, İçişleri Bakanlığının soruşturmaya izin vermemesi nedeniyle yargılanamamıştır. Bu vahşeti yapan yetkililer mutlaka uluslarası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanmalıdır.

İsrail’in bu saldırılarına karşı koyan sivil halk, hala üç yıldır süren ambargo ve kuşatma altında yaşam mücadelesi vermektedirler.Gazze saldırısına tüm insanlık karşı durmuştu. Fakat geçen zamanda 1,5 milyon Gazze’li hala kaderine terk edilmiş durumdadır. Gazze üzerinde hala ambargonun bitmemiş olması İslam aleminde ve dünyada yeterli bir güç birliği ve ittifakın oluşmamasından kaynaklanmaktadır. Bu ambargonun kalkması için mutlak surette güç birliği ve ittifak sağlanmalıdır. Eğer bu gidişata bir dur denilmezse Ortadoğu tamamen kana bulanacaktır.

Gazze’deki ambargoyu delmek için Lonradan hareket eden özgürlük konvoyu (Viva Paletsine) yarın Gazze’ye giriş yapacaklardır. Bu konvoya müslüman ve müslüman olmayan insanlar katılmıştır. Umuyoruz ki insanlık kazanacaktır. Konvoya katılan, destek olan tüm insanlardan bizler razı olduk, Allah’ta onlardan razı olsun. Bu zulüm asla ebedi olamaz, Zalimler istemese de kazananlar mazlumlar olacaktır.

Demokratik açılım süreci hepimiz için lazım, bu ülkede inancı gereği örtünüp üniversitede okuyamayan bacılarımız içinde lazım,Allah’ın insanları kabileler halinde birbirlerini tanısınlar diye yarattığını, hiç birimizin ne annesini nede babasını seçme hakkı olmadığını,şu an Fırat’ın kenarında bir ailenin çocuğu da olabileceğimizi unutmamamız lazım. Allah (C.C)’ın bize emrettiği kitabımızda belirtildiği üzere üstünlüğün takvada olduğunu sık sık hatırlamamızda fayda vardır.Tüm insanların Hz.Adem babamız ile ve Hz.Havva annemizden geldiğimizi de aklımızdan çıkarmayalım. Aramıza nifak sokmak isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Kendimiz için istediğimizi kardeşimiz içinde istemedikçe asla huzurla başımızı yastığa koyamayız.

Yeryüzünde zülüm devam ettiği müddetçe hak savunucuları olarak bu meydanlarda olacağız.Kim Olursa Olsun Zalime Karşı Kim Olursa Olsun Mazlumdan Yana olmaya devam edeceğiz.

KOCAELİ İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU adına
ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ BAŞKANI AHMET ÖZEN

Bir cevap yazın