Akyazı: Ece Nur’u duyuyor musunuz?

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu 151. hafta eyleminde Ece Nur Özel’i ve siyonist katliamı, Gazze’yi gündeme getirdi.  Basın açıklamasını platform adına Burhan Çimşit okudu.

Basın açıklamasının tam metni:

İslamcı denilen yazarlar, başkanlar, ağabeyler, hoca efendiler, imam efendiler, tesettürlü anneler, seçim öncesi başörtüsü edebiyatı yapan siyasiler Ece NUR’u Ece NUR’ları duyuyormusunuz.

Ece NUR’un babası gibi dik durup annesi gibi dirayetlimi olacaksınız, yoksa kızlarınızın başlarını açtırarak okullarına gönderip uyumlu muhafazakarlardan mı olacaksınız? Allah C.C. kulluk en güzel mertebedir bize taviz vermek yakışmaz demek çok mu zor. Kızlarınızın okul kapılarında başlarını açtırmaktan vazgeçin ve tövbe edin.

Başta milli eğitim bakanı olmak üzere bakanlar, meclis başkanı ve başbakan yönetmelikte gerekli değişikliği yaparak vicdanları yaralayan bu zulmü bitirmelidir.

YÖK’ün katsayı oranlarında yeni düzenleme yapması eşitsizliği ortadan kaldırmamıştır. YÖK Danıştayın eşitsizlik ilkesizliğini bozmalı YÖK yasanın onun maddesini göz önünde bulundurarak kat sayı eşitsizliğini tamamen ortadan kaldıracak uygulamayı gerçekleştirmelidir.

5 Temmuz 2008 tarihinde doğu Türkistan’da zalim Çin devletinin uygulamış olduğu baskı ve işkenceler neticesinde Kamboçya’ya sığınan doğu Türkistanlı Türkleri Kamboçya’dan almıştır.

Çin Halk Cumhuriyetine teslim edilen 27 Uygur Türkünün can güvenliğinden endişe ettiğimizi, Çin’in daha önce örneklerini gördüğümüz işkence, kötü muamele ve idam gibi uygulamalarından dolayı kaygı duyduğumuzu kamuoyuna açıklayarak; uluslararası tüm kurum ve kuruluşların 27 Uygur Türkünün can güvenliği konusunda duyarlılık göstermeleri için çağrıda bulunuyoruz.

7 Aralık 2008 tarihinde Filistin Gazze halkına vahşet, yıkım ve katliama girişen Siyonist kafir İsrail devletinin katil yöneticileri ve askerleri dünyanın gözleri önünde haftalarca süren soykırıma devam ettiler. Karşılarında masum fakat fedakarca direnen Filistinli mücahid kardeşlerimizi o günlerde Akyazı’dan destek verdiğimizi dile getirmiştik. Bugünde yarında Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu desteğimizin devam edeceğini açıklıyoruz.

200 araç ve 380 kişiden oluşan ve Türkiye’den başta İHH ve gönüllü kuruluşların’da olduğu uluslar arası Filistin’e yardım konvoyu mısır hükümetinin izin vermemesi yüzünden sınırda bekletiliyor. Mısır hükümetini insani olmaya davet ediyoruz. Türk dışişlerinin de gerekli girişimler de bulunmasını bekliyoruz. Mısır hükümetinin sınırda beklettiği uluslar arası yardım konvoyunda bulunan insani elçileri tebrik ediyoruz ve firavunlara karşı bizde sizlerle beraberiz. Hakkın hakim olduğu günler temennisi ile. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30′ buluşmak üzere Allaha emanet olun.

Bir cevap yazın