Nuray Canan Bezirgan ve eşi darp edildi

Nuray Canan Bezirgan ve eşi Erol Bezirgan Kumkapı’da Yabancılar Şubesinde gözaltında tutulmakta olan 4 çocuklu Çeçen anne Luiza Uzueva’nın durumunu takip ederek konuyu medyaya bildirdiği gerekçesi ile İstanbul Emniyeti Yabancılar Şubesi Misafirhanesin’de emniyet güçleri tarafından darp edildi.

Başörtüsünden çekilerek saldırıya uğrayan Nuray Canan Bezirgan’a hakaret de edildi. Eşi Erol Bezirgan’ın ise tartaklanma sonucu kolunda bir incilme olduğu ve makinesinin de kırıldığı belirtildi. Hastanede rapor almakta olan Nuray ve Erol Bezirgan çiftinin daha sonra serbest bırakılması bekleniyor.

NEFRETLE KINIYORUZ!

28 Şubat sürecinde zulme karşı aldığı tavır dolayısıyla zorbalığa maruz kalan Nuray Canan Bezirgan kardeşimiz, yıllar sonra yine başka bir alandaki zulme karşı mücadele ettiği için bir kez daha saldırıya uğramış oldu.

Yapılan zorbalığı şiddetle nefretle kınıyor, zorbalığın cezasız kalmaması için tüm sivil kuruluşları, ayrıca ilgili birimleri ve İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçmeye çağırıyoruz.

Platform Haber

One thought on “Nuray Canan Bezirgan ve eşi darp edildi

  • Direne Direne Kazanacağız..

    Oldum olası bu polislik meseğini anlamış değilim… insanlar emir kulu olduklarının yüzde biri kadar Allah’ın kulları olduklarını hatırlasalar dünyanın hiçbir yerinde zulüm payidar olmazdı..
    kahrolsun zalimler ve uşakları yaşasın erdemli direniş..
    Zalimler yakında nasıl bir inkılap ile devrileceklerini göreceklerdir.(ayet).

Bir cevap yazın