Akyazı: Kerbala’daki zalimler bugün başörtüsü yasakçısı!

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu 152. hafta eyleminde platform adına açıklamayı okuyan Almanya İHH Eski Başkanı Necati Kaya, platformlara destek çağrısı yaparken, başörtüsü yasağıyla ilgili olarak “Kerbela‘da Hazreti Hüseyin’e yapılanları hangi zihniyet yapmış ise bugün ülkemizde başörtüsüne, tesettüre karşı olanlar inançlı insanlara zulmedenler aynı zihniyetin ürünleridir. Ergenekon diye tarif edilen fakat içindeki karışımların hala net olarak ortaya çıkarılamadığı yapılanmanın da aynı zihniyetin devamı olduğu kanaatindeyiz.” değerlendirmesini yaptı.

Basın açıklamasının tam metni:

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 152. basın açıklamasında beraberiz.

Haksızlığa, hukuksuzluğa, yasağa, zulme ve baskılara karşı on ayrı ilde yükselen sesle çağrıyı duyuyor musunuz? Müslüman için zalime karşı mazlumdan yana olmak hem insani hem İslami görevdir. Kocaeli’nden başlayıp Sakarya, Van, Konya, Akyazı, Antalya, Ankara, Kütahya, Afyon ve Bursa ile devam eden başörtüsü özgürlük platformları her hafta yapılan basın açıklamaları ile bir şey söylemeye çalışıyorlar. Kangren haline getirilen bir yaranın tedavisinden, ilacından bahsediyorlar. İnsani boyutundan bahseden platformlara İslami boyutundan ise kürsü minber ve hutbede görev yapanların bahsetmesi gerekir. Müslüman kadının örtüsüne yasak getirmenin ne anlama geldiğini açık dille söylemesi gerekenler daha ne kadar susmaya devam edeceksiniz!

Kerbela‘da Hazreti Hüseyin’e yapılanları hangi zihniyet yapmış ise bugün ülkemizde başörtüsüne, tesettüre karşı olanlar inançlı insanlara zulmedenler aynı zihniyetin ürünleridir. Ergenekon diye tarif edilen fakat içindeki karışımların hala net olarak ortaya çıkarılamadığı yapılanmanın da aynı zihniyetin devamı olduğu kanaatindeyiz. Görevlerine bu kadar ciddiyetle bağlı olan batıl zihniyetlerin karşısında, hakkın yanında olduklarını söyleyenleri inandırıcı olmaya davet ediyoruz.

Öte yandan Filistin’e özgürlük konvoyuna geçiş izni vermeyen Mısır hükümetinin tutumu tamda firavun zihniyetini andırıyor. Filistin’e uygulanan ambargonun kaldırılmasına yönelik uluslar arası yardım konvoyunda bulunanların direnişleri inşallah Gazze’ye uygulanan ambargoyu delecektir. Zalimler için yaşasın Cehennem!
Gelecek hafta cumartesi saat 12:30′ buluşmak üzere Allaha emanet olun.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu adına

Almanya İHH Eski Başkanı

Necati KAYA

Bir cevap yazın