Türkiye Filistinli mülteciyi siyonist israil’e veriyor!

Nuray Canan Bezirgan, geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki Yabancılar Şubesinde kalan Çeçen bir ailenin sorununu gündeme getirdiği için eşiyle birlikte şiddete maruz kalmıştı. Başından geçenleri aktardığı yazısında Nuray Canan Bezirgan önemli bir bilgiyi de aktarıyordu. “Eşim hücreye atıldığında orada aylardır tutulan Filistinlilerle tanışma fırsatı bulmuş. 10m2lik hücrede 6 kişi bazı akşamlar 10 kişi kalıyorlar. Ne arayanları var ne soranları. Haftalardır pis bir battaniyeden başka hiçbir şey olmayan bir hücrede kalıyorlar. Pencere yok, banyo yok ve hatta tırnaklarını bile kesememiş Filistinli Muhammed haftalardır. Tüm ailesini geçen yıl ki Gazze saldırısında kaybetmiş, Türkiye’ye gelmiş. Şimdi Abbas’a teslim edilmeyi bekliyor. Eğer Abbas yol paralarını öderse tabii. Aksi takdirde İsrail hapishanelerini aratmayacak bir ortamda kalmaya devam edecekler aylarca. Filistin’e, Gazze’ye, gidemedim diye üzülmeyin beyler. Burada, karakol hücrelerindeler. Şimdi sıra bizde “one minute” düşünün lütfen… Ne kadar dürüstüz diye?”

İSLAM ASALYA SİYONİSTLERE TESLİM EDİLECEK!

Türkiye’deki mültecilerin durumunu anlatan bu kısa ama ibret verici notun üstüne gelen haber ise işin iyice kötüleştiğini ortaya koydu. Ankara İdare Mahkemesi, geçtiğimiz yıl İsrail’in Gazze saldırılarında sakat kalan Filistinli mülteci İslam Asalya hakkında; katliamın yıldönümünde utanç verici bir karar aldı.

Mahkeme Filistinli gencin 15 gün içerisinde Türkiye’den sınır dışı edilmesine hükmederek, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı raporun gerekçelerine dayanarak Filistinli sakat gencin “güvenliği tehlikeye düşürdüğü”nü ve “siyasi kriz çıkabileceği”ni iddia etti.

Asalya’nın, geçtiğimiz yıl Filistin radyosunda Filistinlilere yaptığı konuşmada; “Tüm acılara rağmen mutlu olmaları gerektiği, zira şehitlerin cennete gideceği”, “vatanını savunma yolunda şehit olanları selamladığı” ve “direnişe devam edilmesi gerektiği” yönündeki sözleri suç unsuru olarak gösterildi.

Asalya ise konuyla ilgili olarak; “Terörist olduğum iddia ediliyor, Ancak ben sadece bir Müslümanım. Böyle bir kararın çıkacağını ummuyordum. Ancak Allah büyüktür. Gazze’ye gidemem. Biliyorsunuz, Gazze’ye giriş çıkış yasak. Gidersem de herhalde öldürülürüm. Bilmiyorum, belki Suriye’ye giderim veya başka bir ülke de olabilir” şeklinde konuştu.

Birkaç yıl önce İHH aracılığıyla Türkiye’ye gelen Filistinliler arasında bulunan İslam Asalya, sevgi gösterisiyle karşılanmıştı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın ziyaret ettiği Filistinli yaralılar arasında olan Asalya, Türkiye’de evlenmişti.

Platform Haber

  

Bir cevap yazın