Akyazı: Ya Kemalistlerin kızları okullara alınmasaydı?

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 153. eylemde başörtüsü yasağı bir kez daha protesto edilirken, Adıyaman Üniversitesi’ndeki başörtüsü ve poşu yasağı eleştirildi. Basın açıklamasını Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu adına Anadolu Gençlik Derneği Akyazı Bşk. Mahmut ALEMDAR
okudu. Açıklamada Kemalist zorbalara da “Başörtüsünü duyunca çılgına dönüp laikliğe kemalizme sarılanlara soruyoruz? Düşünün bir kere kendi kızlarınız kıyafetlerinden dolayı okullara alınmasa neler yapmazdınız. Hatırlatırız zulüm ile abad olunmaz.” denildi. Açıklamada Enver Aydemir’e yapılanlar da kınandı.
Basın açıklamasının tam metni:

‘Müslüman kadının kimliğidir başörtüsü’

Başörtülü kızlarımızın Türkiye’deki okullarda başörtüsü ile okumalarına karşı çıkanlara, yasak koyanlara zulmedenlere ithaf olunur.

Kendi ülkemizde sadece başları örtülü diye okullara alınmayan kızlarımızdan Karabük İ-H-L mezunu Kübra ÇANKAYA, Rize İ-H-L mezunu Zübeyde GÜR ve Eyüp İ-H-L mezunu Şare KARAPINAR viyana teknik üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünü başarı ile bitirip bilgisayar mühendisi oldular.

‘Duydunuz mu militarist ürünler’

Adıyaman üniversitesi rektörünün görevi öğrencilerin üzerlerine ne tür kıyafet giyip giymeyeceğini belirlemek mi? yoksa Rektör, başında bulunduğu üniversitenin ilim ve irfan sahibi gençler yetiştirmek mi? Rektör efendiler! İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı olanlar varsa tenzih ederiz. Ama cuntacı zihniyetli oligarşik düzenin bekçiliğini yapıyorsanız sizleri psikolojik tedavi öneriyoruz.

Başörtüsünü duyunca çılgına dönüp laikliğe kemalizme sarılanlara soruyoruz? Düşünün bir kere kendi kızlarınız kıyafetlerinden dolayı okullara alınmasa neler yapmazdınız. Hatırlatırız zulüm ile abad olunmaz. Allah c.c. zalimlerin değil mazlumların duasını kabul edeceğini buyuruyor.

Vicdanı red kararı alan Enver AYDEMİR isimli vatandaşa Maltepe askeri cezaevinde yapılan işkenceyi ve işkencecileri kınıyoruz. Yine Enver AYDEMİR’in annesi başörtülü olduğu için oğluyla görüştürülmemiş olmasını bir anneye yapılacak olan en büyük kötülük olarak görüyoruz. Hiç kimse kendi kişisel fantezileri uğruna yasak koymak ve zulmetme hakkına sahip değildir. Her hangi bir kurumdaki idareci ve görevli kozmikliği bahane ederek hukuksuzluk hakkına sahip değildir. Suikast iddialarının ardından tehdit ve kargolu mermilerin kimler tarafından işleme koyulduğu mutlaka bulunmalı hatta açıklanmalı suçlular gerekli şekilde cezalandırılmalıdır.

Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Akyazı Bşk.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın