Ankara: Gazze’ye yolu işbirlikçiler kapatıyor

Ankara İnanç Özgürlükleri Platformu, 208. eyleminde Gazze Konvoyu’na dönük saldırıları kınarken, Fransa’da çarşaflı kadınlara para ceza kesileceğine dair haberlere dikkat çekerek, yasakçı zihniyetin küreselleşmesine dikkat çekti. Açıklamayı platform adına İHH Ankara ekibi yaptı.

Basın açıklamasının tam metni:

5 Aralık 2009 günü Londra’dan yola çıkan Filistin’e Özgürlük Konvoyu’nun izlediği yol tarihte haçlı seferlerinin kullandığı bir yoldu.Haçlı seferlerinin amacı Kudüs’ün yakılıp yıkılması ve işgal edilmesi idi.Şimdi ise haçlı seferlerini yapanların torunlarıyla birlikte aynı yoldan fakat bu kez Gazze’ye özgürlük için yürüyor. Bu bir bakıma tarihin aslına rücu edişidir.

Gazze, yaklaşık 400 km2 alanda 1.5 milyon dan fazla insanın yaşadığı Gazze dünyanın en yoğun ve uygulanan ambargo ile en sağlıksız bölgelerinden biri. Bunun yanı sıra hemen hemen her gün taciz , bombalama ve tutuklamalara maruz kalan en güvensiz bölgesi.

Bu şartlar altındaki bir topluma insani yardım yapmak yeryüzünün en önemli görevi olsa gerek.

Gerçekten bu kutlu yolculukta insani değerlerin hakim kılınması için ittifak edenlerin bir işbirliği ve dayanışması var.Kafilede17 ülkeden bulunanlar birer örnek unsur. Ama her biri arkasındaki milyonlarca yığınları temsilen oraya gönderildi. Dolayısıyla bu kafilede yer alanları birer fert olarak görmemek gerekir.Siyonist iş birlikçi Mısır rejiminin tamamen insani amaçlı yardım getiren bu kafileye uyguladığı yıldırma,usandırma ve baskı çabaları aynen Ankara ve İstanbul’da 2 saat gibi kısa sürede on binlerce insanın tepkisiyle karşılaşması buna en güzel bir örnektir. Bu bağlamda katkı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

Siyonist işgalci devletin son derece telaşlanması ve infak edilen araçları götürecek geminin yola çıkacağı günlerde tatbikat başlatarak konvoya gözdağı verecek tarzdaki davranışları aslında, işgal devletinin son demlerinin bir başlangıcıdır. Ama israilin telaşı hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Artık insanlığın vicdanı harekete geçmiştir.

Bir sözümüzde ‘ Firavun’ Mısır yöneticilerine! Hz. Yakup (a.s), nefsine zulüm eden çocuklarını hatırlatırım sizlere.En kısa sürede Bir YUSUF gelip Mısır’a sultan olacak,Nasıl Mısır firavunları Musa’ya haksızlık yaptı ise bugünde günümüz firavunu hüsnü kendi kardeşlerine, ırkdaşına, dindaşına aynı zulmü yapmakta.

Bu bir başka zulüm haberi de sözde çağdaş diye herkese caka satan, mazlum milletlerin kanına giren sömürgeci Fransa’dan geldi. Aldığımız haberlere göre çarşafla gezen Müslüman kadınlara 750 euro para cezası verilmesi yönünde yasa tasarısı hazırlığı içindeymiş. Fransa’nın bu tavrı tarihten gelen sömürgeci zihniyetinin açık bir histerisidir.Umarız bu sadece tasarı olarak kalır,gerçekleşmez.Fransa’yı doğru bulmaya davet ediyoruz.Bu zulüm bir gün onları da bulur; yine biz onları savunmak zorunda kalırız.

Açıklamamızı şu dua ile bitirmek istiyorum. Allah’ım bize zulüm yapma fırsatı verme, zulüm yapanlarla ortak etme, hele hele zulme sessiz kalan topluluk eyleme. Bize akıl ve izan ver.

İHH ANKARA

İNSAN HAKLARI VE HİZMET DERNEĞİ

Bir cevap yazın