Kocaeli: İhanete son ver, ambargoyu kaldır!

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformunun 247. hafta basın açıklaması İzmit İnsan Hakları Parkında yapıldı. Basın açıklamasını platform adına, İlim yayma Cemiyeti Üyesi, Mustafa HEKİMOĞLU yaptı.

Basın açıklamasının tam metni:

Sayın Basın mensupları ve Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformunun basın açıklamamıza katılma nezaketi gösteren üyeleri, değerli kardeşlerimiz, sayın Basın mensupları,

Basın açıklamamızın bu haftaki konusu Filistin konvoyuna akla gelmedik zulümleri yapan ve konvoy’un Gazze’ye girişini engellemek için elinden geleni ardına koymayan Mısır rejimi’nin günahlarını ifşa etmektir.
Abartmadan söyleyecek olursak tam bir açık hava hapishanesine dönen Gazze’ye insani yardım götüren uluslar arası koalisyon Mısır’da insanın yüzünü kızartan uygulamalarla karşılaştı. Yardımı engellemeyi aklına koyan Siyonist rejimin bölgedeki en yakın müttefiki Mısır, konvoyuna sivil polisleriyle acımasızca saldırdı ve Müslüman ya da Hıristiyan, Türk ya da İngiliz demeden tek amaçları Gazze’nin mazlum halkına yardım olan bu insanların kanını döktü.

Zalim Enver Sedat’tan sonra iktidara yerleşerek kendi halkına da kan kusturan Mısır’ın şimdiki Firavunu Hüsnü Zalim’in günahları insani yardım konvoyunu engellemekle kalmadı. Hüsnü Zalim Filistin halkının can damarları olan ve günlük ihtiyaçların giderildiği tünelleri yıkarak ve 18 metre derinliğinde bir duvar örerek Filistin halkının elde kalan son toprağını da Siyonist İsrail rejimine pazarlıyor.

Mekke egemenlerinin Peygamberimizi inanç ve yaşam tarzından vazgeçirmek için uyguladıkları boykotun benzeri Mısır, Suudi ve Ürdün tarafından Filistin halkına uygulanıyor. İktidar ve zenginliğin şımarttığı bu ülkelerin elitleri mevcut düzenin devamı uğruna mazlum bir halkı kurban ediyorlar.

Uluslararası bir dayanışmanın ürünü olan Gazze’ye yardım konvoyu, saraylarında Müslümanların kanları üzerinden sefa süren bu zalimlerin ipliğini pazara çıkardı. Konvoyun Gazze’ye girmesiyle bölgedeki özgürlükçü halklar geri dönülemez bir şekilde sorunlara el koyduklarını göstermiş oldular. Artık hiçbir güç halkların birlikteliği ve dayanışması önünde duramaz.

Gazze’ye 143 araçla insani yardım ulaştırmak için yola çıkan “Filistin’e Yol Açık Konvoyu” Gazze’den ayrılmaya hazırlanırken gruptaki 11 kişi hakkında dönüş yolunda geçecekleri Mısır’da tutuklama emri çıkarılmıştır. Konvoydaki herhangi birisi tutuklanırsa Konvoy Mısırdan çıkmayacağını beyan etmiştir. Konvoyun bu tutumunu devam ettirmesini, hiç kimsenin burnu kanamadan geriye dönmesini temenni ediyoruz.

Ayrıca konvoydaki 43 araçta çok lüks olduklar gibi uydurma bir bahane ile geri çevrilmiş ve Gazze’ye girmesine izin verilmemiştir.Konvoy girmiş fakat Gazze’ye Mısır ambargosu devam etmektedir.
Bizler Mazlum Filistin halkının yanında zalim ve baskıcı rejimlere karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Filistin halkının Siyonist işgalci ve yandaşlarına karşı direnişlerine her zaman destek vereceğiz. Bugün başımız dik ve onurlu bir şekilde yeryüzünde yürüyebiliyorsak bu Filistin halkının mücadelesi sayesindedir.

Yaşasın Filistin halkının direnişi, yaşasın İslam ümmetinin birliği…

KOCAELİ İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜ PLATFORMU adına
İLİM YAYMA CEMİYETİ, Mustafa HEKİMOĞLU

Bir cevap yazın