1417 sadece bir sayı değil! Gazze için acil eylem çağrısı

İsrail işgal güçleri geçtiğimiz yıl son yılların en kanlı ve hain saldırılarından birini gerçekleştirerek 1417 Filistinliyi öldürdü.  Gazze, son 60 yıldaki en büyük kaybını vermişi. Bu katliam, siyonistlerce “Kurşun Dökme Operasyonu” olarak adlandırıldı. Katliam operasyonunun ismi, Yahudilerin dini bayramı Hanuka için H.N. Bialik tarafından yazılan bir şiirin “kurşundan dökme bir Dreidel (bu bayramda Yahudiler tarafından oynanan bir topaç)” dizesinden geliyordu. Oysa Gazze’de o günlerde oyun değildi yaşananlar.

Analar, babalar, oğullar, kızlar, çocuklar, eşler hayatlarını kaybetti. Yaralar ise hâlâ taze. Gazze hem siyonist israil hem de işbirlikçi Mısır tarafından kuşatma altında tutuluyor. Gazze Konvoyu, sorunun ne kadar sıcak olduğunu gündeme getirdi. Şimdi ise Gazze’de hayatını kaybeden 1417 Filistinli gündeme getirilecek.

Bu Cumartesi (16 Ocak 2010)  günü İngiltere ile eşzamanlı bir eylem gerçekleştirilecek. İstanbul ve Ankara’daki eylemlerde 1417 Filistinli anılacak. Ankara’da saat13.00 te Abdi İpekçi Parkında toplanacak olan duyarlı insanlar, buradan Yüksel Caddesi’ne kadar sessizlik içerisinde yürüyecek. Yürüyüşe katılanlar beyaz ve kırmızı renkte önlükler giyecek. Önlüklerin önünde ve arkasında Gazze saldırılarında kaybettiğimiz çocuklarımızın isimleri ve fotoğrafları olacak. Ellerinde ise Gazze saldırılarına ait fotoğraflar taşıyacaklar.  Yol boyunca bildiri dağıtacaklar. Yüksel caddesinde basın açıklaması ile eylem bitecek.

Bu haftaki başörtüsü eylemlerinde ve diğer şehirlerde 1417 Gazzeli için herkesi ses vermeye davet ediyoruz. Siz de, belki beyaz bir kumaşa, kefene ya da eşarba kırmızı mürekkeble 1417 yazabilir, en azından bu eyleme sembolik de olsa destek verebilirsiniz.

Platform Haber

Bir cevap yazın