Antalya: Artık yeter!

Antalya Özgür-Der Temsilciliği “BALYOZ DARBE PLANI” ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Saat 13:30’da kapalı yol havuz yanında gerçekleştirilen basın açıklaması Nazik Hoyraz tarafından okundu. Balyoz Darbe Planı ve Anayasa Mahkemesinin askerlerin sivil yargıda yargılanmasının iptali ile ilgili kararı Özgür-Der Antalya Temsilciliği tarafından düzenlenen bir basın açıklaması ile protesto edildi.

ARTIK YETER!

Basın açıklamasında ülkede ortaya çıkan darbe planlarına dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi: “Artık yeter! Dünyanın tüm dillerinde “Artık yeter!” Halka bir gün bile rahat nefes aldırmayan darbecilere, cuntacılara, Ergenekonculara, kafesçilere ve balyozculara “Artık yeter!” Bu ülke insanlarını sürekli bir güvercin tedirginliğinde yaşatanlara binlerce kez “Artık yeter!”

HÜKÜMETE ÇAĞRI

Basın açıklamasında hükümete seslenilerek “Hükümet, ilk fırsatta kendisini ortadan kaldırmayı öncelikli görev bilen cuntacıların yargılanması için, gerekli yasal düzenlemeleri bir an önce yapmalıdır. Tüm duyarlı insanlar da insanlık onurunu ve İslami değerleri hedef alan bu tür kirli planlara karşı sesini yükseltmeli, hesap sormalıdır!” denildi.

Basın açıklamasına katılan Özgür-Der mensupları “Cuntanın Balyozu Kırılsın; Genelkurmay’dan Hesap Sorulsun!” yazılı pankart açan topluluk ellerinde de “Kemalist Zihniyetle Hesaplaşmadan Darbe Planları Bitmez!”, “Vahşet Senaryolarının Dayanağı: EMASYA Protokolü İptal Edilsin!”, “Anayasa Mahkemesi Militarizmin Hukuk Bürosu mu?” yazılı dövizler taşıdılar.

Topluluk sık sık “Cuntanın Balyozu Kırılacak!”, “Darbeci Katiller Hesap Verecek!”, “Darbeciler Yargılansın Militarist Bataklık Kurutulsun!”, “Hükümet Uyuma, EMASYA’yı İptal Et!”,”Halka Değil Darbeciye Balyoz!”, “Kahrolsun Cübbeli Darbe Düzeni!”, “Balyoz Tehdidi Yıldıramaz Bizleri!”, “Darbelere Karşı Omuz Omuza!” şeklinde sloganlar attı.

Basın açıklamasından sonra topluluk tekbir getirerek dağıldı.

Bir cevap yazın