Cumhuriyet’ten yine başörtüsü jurnali

Balyoz Darbe Planı’ndaki başörtüsüyle ilgili fişlemelerde haberleri ihbar kabul edilen Cumhuriyet Gazetesi huyundan vazgeçmiyor. Köşesinden sık sık yaptığı jurnallerle gündeme gelen Deniz Som, bu kez “gizli” çekilmiş bir fotoğraf yayınlayarak, başörtülü öğrencileri suçluymuş gibi gösterdi. Fotoğrafın çekildiği okulu ve okul müdürünü adıyla veren Som, “Türban resmen serbest bırakıldı!” başlığıyla şunları yazdı: “Türbanlı öğrenciler geçen hafta cumartesi günü yapılan açık lise birinci dönem sınavlarına hiçbir uyarı ile karşılaşmadan girdi. Çünkü okul müdürü Mihan Buluttekin, sınavda görevli öğretmenleri, kimsenin kılığına karışmamaları için önceden uyardı. Müdür ayrıca, sınava girenlerin öğrenci değil “türbanlı vatandaş” olduğunu söyleyip onlara hoşgörü ile yaklaşmak gerektiğini bildirdi. Ne diyelim… Şeriat yolunda otomatik pilota bağlanmış Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’dan Allah razı olsun!”

 

Platform Haber

3 comments

  • ya daha ne istiyorsunuz biz müslümanlardan..bırakın da dinimizin gereklerini özgürce yerine getirelim.. bir bez parçası yüzünden düştüğünüz duruma bakın..yazık..

  • Güçleri kadınlara yettiği için açıkça düşmanlık edemiyorlar.Sakalımıza da karışsınlarda göreyim.Yasa var uyulacak diyorlar.Oysa yasayı değiştirmek düzeltmek insanların Allah’ın emirlerine uymasına engel olmak yada özgür bırakmak bizim elimizde.

  • Hakiki müslüman yorumunuzu çok kaba ve nezaketten edepten uzak buldum. Başörtüsüne nasıl bez parçası dersiniz.

Bir cevap yazın