Orgeneral Başbuğ şu sorulara ne der acaba?

Orgeneral Başbuğ ne dedi: “Şimdi ben sizlere soruyorum, vicdansızlara soruyorum. Allah Allah diye askerine hücum ettiren bir ordu nasıl Allah’ın evi camiye bomba attırmayı düşünür.”

 

Öyle mi? O zaman Orgeneral Başbuğ, bağırmak yerine sakin sakin şu sorulara verebilir:

 

Allah Allah diyen bir ordu nasıl olur da cami bombalama senaryosu yazabilmiştir?

 

Allah Allah diyen bir ordu nasıl namaz kılan subayları “irticacı” diye ordudan atabilir?

 

Allah Allah diyen bir ordu nasıl Milli Güvenlik Bilgisi dersine giren subaylara İHL’lerde kızların başlarını açtırtabilir?

 

Allah Allah diyen bir ordu, 27 Nisan muhtırasıyla Kutlu Doğum Haftası’nda ilahi okuyan başörtülü kızları nasıl hedef gösterebilir?

 

Allah Allah diyen bir ordu Ceylan’ı nasıl öldürebilmiştir? Onlarca çocuğun ölümüne nasıl sebep olabilmiştir?

 

Allah Allah diyen bir ordu nasıl olur da İslami inancı gereği askerlik yapmak istemeyen Enver Aydemir’e işkence yapabilir? Nasıl başörtülü oldukları için annesini ve karısını askeri cezaevine almayabilir?

 

Allah Allah diyen bir ordu Allah’ın kullarını acımasızca nasıl tehcir, tenkil ve katl edebilmiştir? Onca masum cana nasıl kıyabilmiştir? Dersim’de, Ağrı’da insanlara bombalar yağdıranlar mı camileri bombalamaktan utanırmış?

 

Allah Allah diyen bir ordu yıllardır nasıl bunca darbeyi yapabilmiş, insanları acımasızca işkenceden geçirebilmiştir? Ergenekon neci? JİTEM kimin iyi çocuğu, darbeciler kimin?

 

Beytullah Emrah Önce, islamvehayat.com

Bir cevap yazın