Akyazı 156: Eşi başörtülü subayları ihraç eden kimdi?

Bu ülkede başörtülülerin haklarını gasp edenler, bu haksızlıklarınıza ne kadar devam edeceğinizi zannediyorsunuz.

Yine bu ülke ve halkını faşizan bir diktatörlükle baskı altına almak için kirli ve karanlık eylem planlarıyla meşgul olanların, harp oyunu senaryoları gibi ifadelerle eylem planlarını örtbas telaşında olmaları halkla alay etmektir.

Evet bizde diyoruz ki asker ocağından eşi başörtülü olan yüzlerce subay ihraç edilmedi mi? Gözbebeğimiz olan asker ocağında oğlunun yemin merasimine gelen başörtülü anne, kardeşinin yemin merasimine gelen başörtülü abla, beyinin yemin merasimine gelen başörtülü eş kışladan içeri girebiliyor mu? Göz bebeğimiz olan askeriyede İslami kimliğe sahip kişiler görevde kalabiliyor mu? Göz bebeğimiz olan askeriye de savaşa giderken Allah Allah deniyor iken, muvazzaflıkta Allah Allah diyenlere yallah yallah denmiyor mu? Bu hangi vicdan, hangi vatanperverlik.

On yıllardır Müslüman halka laiklik adı altında zulmederek acı çektirenler ve buna benzer daha birçok yasakları, işkenceleri, zulümleri bu topraklar üzerinde yaşayan insanlara reva görenlerdir ihanet içinde olanlar. Bu iğrençlikleri planlayanlar, bu planlara çanak tutanlar yargı önüne çıkartılarak hesap vermeli ve suçu sabit görülenlerin gerekli cezayı almaları halkın vicdanını rahatlatacaktır.

Akyazı’dan iktidarda olanlara ve kurumların başlarında olanlara sesleniyoruz: Bu ülke hepimizin. Hepimiz aynı geminin içerisinde bulunuyoruz. Farkında mısınız açılan gedikten gemi su alıyor. Bu milletin milli birliği ve bütünlüğü ancak ümmet kardeşliği ile mümkündür. Karşı tezler Müslüman halk için geçerli değildir.

Türkiye’nin tüm bölgelerindeki sağduyulu insanlardan yükselen ses kirli oyunlara karşı onurlu bir duruştur. Bu onurlu sese, bu onurlu duruşa destek veren herkesi selamlıyoruz, tebrik ediyoruz.

Oligarşik düzenden medet umanlar ve cuntacı zihniyete sahip olanlar tövbe edene kadar, hak ve özgürlüklerin önündeki engeller tamamen kalkana kadar duruşumuz devam edecektir.

Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allaha emanet olun.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Akyazı Mazlum der Sözcüsü

İrfan ALEMDAR

156. Basın Açıklaması

Bir cevap yazın