Kocaeli (251): Minik Ece Nur’u incitmeyin!

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu 251.hafta basın açıklaması 6 Şubat 2010 cumartesi günü  saat 12.30’da İzmit İnsan hakları parkında yapıldı.Basın açıklamasını, KGKT Platformu adına  Zeynepder üyesi Zehra Özel  yaptı. Eylemde ayrıca bir kız çocuğu başörtüsü taktığı için okuldan sürgün edilen küçük Ece Nur Özel’i canlandırırken elinde “Büyüklerim Ecenur’lar özgürce başörtüsüyle okumak istiyor, minik kalplerimizi incitmeyin lütfen” yazılı bir pankart tuttu ve bir şiir okudu.

 

251. BASIN AÇIKLAMASI:

 

Sayın Kocaeli  halkı,Basın mensupları ve Türkiye kamuoyuna..

251.hafta basın açıklamamıza hoş geldiniz.

 

Bu kaçıncı Cumartesi, ve bu kaçıncı “Tesettür Allah’ın emridir ve bizim inancımızın bir parçasıdır” diye haykırmak için  yine  buradayız..

 

Bizim Analarımız gözlerini bu anlamsız yasakla açtılar dünyaya.Sonra büyüyüp genç kız  oldular ve evlenip ana oldular.Bizi büyüttüler ana olma yaşına geldik ama yasak hâlâ devam ediyor… Gericiliğin her türlüsüne karşı olduklarını iddia edenlerin, inanç özgürlüğünde bu kadar gerici olmalarını esefle karşılıyor ve  şiddetle kınıyoruz..

 

Ve biz merak ediyoruz bizim çocuklarımız da mı bu anlamsız yasakla  büyüyecekler!?..

 

Annem karşı çıkmıştı,ben/biz  bu yasağa karşı çıkıyoruz.Şunu bilin ki bizim çocuklarımızda hatta torunlarımızda asla bu anlamsız,ucube yasağa boyun eğmeyecekler…

 

“Onların kalpleri var. Fakat anlamazlar, gözleri var, fakat görmezler, kulakları var, fakat işitmezler. Onlar hayvanlar gibidirler. Hatta hayvanlardan da sapıktırlar. Onlar gaflet içindedirler.”(a’raf: Suresi179)..

 

Diyen Kur’an ayeti,  bakıp hak ve hukuku göremeyenlerin,duyup hak ve hakikati işetemeyenlerin zulümlerine devam edeceklerini bildiriyor.Zalimlerin zulmüne rağmen  biz hakka şahit olanlar olarak da hakkı haykırmaya devam edeceğiz. Bu bizim inancımızın gereğidir. Zira bizler haksızlık karşısında susarsak hakkımızla birlikte onurumuzu da kaybedeceğimize inanıyoruz.

 

Biz tercihimizi İslam’dan  yana yaptık tesettür bizim hakkımız ve inancımızın gereğidir… Buradan Sayın Erdoğana da seslenmek istiyoruz.Diyorsunuz ki “Çocuklarım gidip dışarıda okudular” bu bir çözüm değil.

 

Sayın başbakan.Herkes başbakan oğlu ya da kızı değil ki gidip dışarıda okusun.

Mazlum ve mağdur olan bunca gencin  hayatıyla,inancıyla oynayanlar Allah’ın huzurunda hesaplarını veremeyecekler..

 

 Devletin en tepesinde olup,devletin kendi kurumuna  eşlerinin bile girmesine hükümet edemeyenlerin,ülkeye hükümetlik yapamayarak bu sorunu çözemeyeceklerini esefle görüyoruz..

 

Ülkemizde Yaşanan olaylar tam bir oligarşik dayatmadır…

Fakat zulüm hiçbir zaman payidar olmamış,olamamıştır.

Hak gelince yine batıl yok olacaktır

Saygılarımızla

 

Kocaeli Gönüllü Teşekküller Platformu adına

Zeynepder üyesi

Zehra Özel

Bir cevap yazın