Akyazı (159)Darbecilikten başka işiniz gücünüz yok mu sizin?

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 159. basın açıklamasında beraberiz.

Bu ülke halkına ve çocuklarına on yıllardır hukuksuzca uygulanan yasakları, meşrulaştıran üst kurullara güven sarsılmıştır.

Başta Başörtüsü yasağı, katsayı adaletsizliği gibi birçok insani haklar kafeslenmiştir. Hukuktan, Adaletten bahsedip nutuk atanlar zalimce hunharca uygulanan yasakların, yapılan zulümlerin ve haksızlıkların yanında yer almışlardır. Gün geçmiyor ki inanç ihlali ile ilgili haber olmasın. YAŞ kararıyla TSK’dan atılan yüzbaşı Niyazi BUDAK yeni asya gazetesine yaptığı açıklamada ‘‘ama yukarıdan emir varYa eşin başını açacak yada ordudan atılacaksın” yüzlerce onurlu vatan evladı bu benzeri gerekçelerle maalesef ordudan ihraç edildi. Yine Bursa’da ikamet eden emekli 71 yaşındaki kıdemli başçavuş Hüseyin ODABAŞI kimliğini yenilemek için gittiği Bursa Nilüfer askerlik şubesinde sakallı olduğu için fotoğrafının kimliğine konulmayacağı, sakalsız fotoğraf getirmesi gerektiği belirtilmiştir.

Soruyoruz?

71 yaşında TSK’ya 26 yıl hizmet vermiş bir insan peygamberin sünnetini yerine getirmiş sakal bırakmış kime ne tür zararı var. Hukukun üstünlüğünden bağımsızlığından söz edenler eşitlikten insan haklarından bahsedenler neredesiniz. İnsanların başörtüsüyle, sakalıyla, cübbesiyle, çarşafıyla uğraşmak kime ne kazandırır. Beyler bırakın bu topraklar üzerinde yaşayan Müslüman halk dininin icaplarını istediği gibi yerine getirsin. Onlar sizin safahatınıza dokunmazlar.

Türkiye’de yaşayan milyonlarca insanın açlığından, sefaletinden, yoksulluğundan haberiniz var mı? Beş yüz ile altı yüz TL arasında maaş alan birinin üç yüz TL ev kirası ödeyerek dört nüfuslu bir aileyi nasıl geçindireceğini hiç düşündünüz mü? Yoksa bizim işimiz darbe türü önemli değil bugünde hukuk darbesi ile meşgulüz mü diyorsunuz? Makamlarınızın güvenliği evlerinizin köşk araçlarınızın son model maaşlarınızın kıyak ve istediğinizde kaos planlarını hazırlıyor olmanız sizi sürekli güçlü tutacak anlamına gelmesin.

HSYK son aldığı karar ile yargı üzerinde onarılması güç tahribat yapmıştır. Danıştay’ın bazı baro ve muhalefetin de destek verdiği hukuk darbesi ancak cuntacı zihniyetin işi olabilir. Bu gibi kaoslar ülke üzerinden menfaat bekleyenleri memnun eder. AKP yani iktidar hiç vakit kaybetmeden 8 yıldır bir türlü vakit ayıramadığı sivil adil anayasa çalışmasına başlamalıdır. Ülke ve insanını seven kişilerden müteşekkil istişare heyeti ile yasalar hazırlayıp halka sunmalıdır.

Kaosların yaşanmadığı günler temennisiyle gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Akyazı Bşk.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın