CHP’li gericilerden çarşaf ayini!

CeHePelilik iflah olmaz bir virüs. Bulaştı mı artık kurtuluş zor gibi… Erken teşhis ve tedavi olmazsa insanı kısa zamanda felce götürebiliyor. İşte son örneği. Mersin’de, Halifeliğin kaldırılışının 86’ncı yıldönümü nedeniyle bir araya gelen yaklaşık 100 CHP’li kadın, çarşafı yırtarak “Cumhuriyet’e sahip çıktıklarını” söyledi. İbadet içi Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Evi önünde toplanan CHP’li kadınlar, önce yanlarında getirdikleri çarşafları açtılar.

Bu arada ayini yöneten CHP İl Kadın Kolları Başkanı Havva Ongunsel Mustafa Kemal Atatürk’e şükran borçlarını sunmak için bir araya geldiklerini belirterek “Ülkemiz üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ni tehdit edenlere karşı birlik olmaya, devrimlerimize sıkı sıkı sahip çıkmaya devam edeceğiz” şeklinde vaaz etti.

Ongunsel’in konuşmasının ardından, CHP’li kadınlar, yanlarında getirdikleri çarşafları dört bir yanından çekiştirip yırttılar, parçalarını yere atıp ayaklarıyla da ezdiler. Huşu içinde gerçekleşen ayin sonrası CeHePelilikten muzdarip kadınlar evlerine döndüler.

Bir cevap yazın