Sakarya (234) Ece Nur ve arkadaşlarının örnekliğini çoğaltalım

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu 234. Basın açıklamasını Adapazarı AKM önünde gerçekleştirdi. Dirilis Saati Dergisi adına Serdar Duman’ın  okuduğu açıklamada”Diyarbakır’da Ece Nur ile başlayan süreç yeni katılımlarla büyüyerek devam ediyor. 5 kızımız başörtülü olarak Diyarbakır’da ilköğretime devam etme mücadelesi veriyor. Bu kızlarımız baskılara ve sürgünlere rağmen derslere başörtülü girmek için direniyor. Bu şanlı direnişi destekliyor ve tüm Sakarya halkını ilimizden Ece Nurlar çıkarmak hususunda duyarlı olmaya çağırıyoruz. ” ifadelerine yer verdi. Eylemde “Ne 12 Eylül Ne 28 Şubat” “Ece Nur Yasağa Direniyor Seyirci Kalmayın”, “Baş Örtüsüz Asla”, “Zulüm Varsa Direniş de Var”, “Başörtüsü İslamın Emri Müslüman Kadının Kimliğidir” pankart ve dövizlerine taşınırken  “Tevhit Adalet Özgürlük”, “Zulme Karşı Omuz Omuza ” sloganları  atıldı.

ALLAH(CC) TÜM MAZLUMLARIN YAR VE YARDIMCISIDIR

Ülkemiz çelişkiler diyarı olma özelliğini devam ettiriyor.

Askeri vesayet ve yargı  vesayeti üzerine yoğun ve çetin tartışmalar yaşanıyor. Ülkemizde hakim olan oligarşinin askeri ve sivil bürokrasi ayaklarının ıslah edilmesi veya yeniden inşası öngörülürken, büyük sermaye ile ilgili hiçbir değerlendirmenin yapılmadığını net bir şekilde gözlemliyoruz. Oligarşik düzenin belki de en önemli ayağı olan büyük sermaye; bırakın eleştirilmeyi, bütün imkanlar seferber edilerek desteklenmektedir.

O halde şu şekilde bir tespit yapmamız doğru olacaktır: Türkiye’de oligarşik düzenin yıkılmasına dönük bir çabadan bahsedilemez. Bunun yerine ülkemizde uluslararası sermayenin güdümünde kapitalizmin yeniden formatlandığını söylersek abartmış olmayız. Diğer bir deyişle; neoliberalizm denilen yeni kapitalist anlayışın hakim kılınması doğrultusunda, “paranın dini olmaz” düsturunu prensip edinmiş Tüsiad, Müsiad gibi kuruluşların temsil ettiği büyük sermayenin; halkın fakirleşmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin kapanması ve işsizliğin tavan yapması pahasına palazlanmasının ve tekelleşmesinin önü açılmıştır.

Bunun sonucunda yıllık 50 milyar doları aşmış iç borç faizi devlet tarafından mutlu azınlığı oluşturan birkaç bin aileye peşkeş çekiliyor. Uluslararası sermaye borsa üzerinden hiçbir emek unsuru taşımayan çok büyük paralar kazanmaya devam ediyor. Birçok küçük ve orta ölçekli işletme kapanıyor veya küresel sermayenin eline geçiyor. İşçi ve memur kesiminin alım gücü her geçen gün azalıyor. İşsizlik oranı %15’i aşmış durumda.   

Ortaya çıkan bu tablo bizlere ciddi bir sorumluluk yüklemektedir. Özgürlük kadar adaletin de savunucusu olan, ezenlerin değil ezilenlerin sesi olmayı kendine şiar edinmiş bir hatta bulunmalıyız.

CHP zihniyeti kendini bir kez daha Mersin’de gösterdi. Müslümanların değerleri ile alay etmenin öncülüğünü yürüten CHP yandaşları Mersin’de Müslüman kadının onuru olan çarşafı yırtmak ve ayaklar altında çiğnemek gibi bir şerefsizliğe soyundular. Zaman zaman çarşaf açılımı gibi ikiyüzlü tavırlarla mütedeyyin insanların oylarını çalmayı hedefleyen CHP’nin gerçek yüzünü tüm Türkiye kamuoyu bir kez daha gördü. CHP’nin dinazorları yaptıklarının hesabını verecekleri günlerin yakın olduğunu bilmelidirler.

Diyarbakır’da Ece Nur ile başlayan süreç yeni katılımlarla büyüyerek devam ediyor. 5 kızımız başörtülü olarak Diyarbakır’da ilköğretime devam etme mücadelesi veriyor. Bu kızlarımız baskılara ve sürgünlere rağmen derslere başörtülü girmek için direniyor. Bu şanlı direnişi destekliyor ve tüm Sakarya halkını ilimizden Ece Nurlar çıkarmak hususunda duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Kudüs ve Mescidi-i Aksa…  Müslümanların kutsal beldesi ve kutsal mabedi… siyonistler, Peygamberimizin kutsal olarak nitelendirdiği 3 mescidden biri olan Mescid-i Aksa’yı yıkıp Kudus’ü Müslümanlardan arındırarak Yahudi başkenti kılma projesini hayata geçirmeye çalışıyorlar. Bunun için Mescid-i Aksa’nın altını oyarak çökmesini sağlamak, Kudüs’te yeni Yahudi yerleşim alanları oluşturmak,  Kudüslü Müslümanların evlerine ve işyerlerine el koymak gibi bir dizi uygulamayı yürürlükte tutuyorlar. Zaman zaman fanatik Yahudiler büyük topluluklar halinde Mescid-i Aksa’yı işgal provaları yapıyorlar. Buna karşın Kudüs’ün yiğit Müslümanları direniyorlar ve kanları ve canları pahasına Mescid-i Aksa’yı ve Kudüs’ü savunuyorlar. Son olarak bu hafta içinde siyonistlerin azgınlıklarını arttırmaları üzerine Kudüs İslami Hareket Lideri Raid Salah, tüm dünya Müslümanlarına ayağa kalkarak siyonistlere haddini bildirmeyi içeren 3.intifada çağrısı yaptı.

Kudüs konusu dünya Müslümanlarının en kritik problemidir. Amerika, İsrail ve yandaşları Kudüs’ün düşmesi halinde İslam alemindeki direnişin büyük yara alacağını hesaplamaktadır. Ama biz biliyoruz ki Allah(cc) direnenlerle beraberdir ve Selahaddin Eyyubiler her çağda çıkacaktır. Biz biliyoruz ki Türkiye halkı Gazze savaşında olduğu gibi Kudüs için de varını yoğunu ortaya koyacaktır. Biz biliyoruz ki Sakarya halkı Kudüs’ün izzeti ve kutsiyeti hürmetine o toprakların Siyonistlere mezar olması için gerektiğinde kanını ve canını feda etmekten çekinmeyecektir. 

Allah(cc) tüm mazlumların yar ve yardımcısıdır.

Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu

adına Diriliş Saati Dergisi

Bir cevap yazın