ÜLKER’e Odatv tepkisi!

Kamuoyunda muhafazakâr bir firma olarak algılanan Ülker’in, son günlerde bir iftira kampanyasını yaygınlaştırarak dikkat çeken Odatv sitesine reklam vermesi tepki topluyor.

Darbeci zanlılarını aklamaya ve Ergenekon davasını sulandırmaya yönelik manipülatif haberleriyle ve bir süredir Müslüman şahsiyetlere yönelik iftira kampanyalarını yaygınlaştırmaya yönelik yayınlarıyla dikkat çeken Odatv adlı internet sitesine, kamuoyunda muhafazakâr bir firma olarak algılanan Ülker’in reklam vermesi tepki topluyor.

Bugüne kadarki yayın çizgisi düşünüldüğünde firmanın sponsor olması beklenmeyen Cumhuriyet Gazetesi’ne mali destek vererek tepki çeken Ülker’in şimdi de bir süredir bayağı bir kampanya yürüten Odatv’de reklamlarının dönmesi rahatsızlık uyandırıyor. İnternet sitelerine ve e-gruplara gönderilen mesajlarda Ergenekoncu olarak tanımlanan bir siteye reklam vererek Ülker’in ne yapmak istediği sorgulanırken “Siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz? Bu reklama bakıp bu adamların sizin ürünlerini alacağını mı sanıyorsunuz? Kurandaki ”Onlar size olan kinlerinden parmaklarını ısırır” ifadesi size hiç mi bir şey ifade etmiyor?” soruları gündeme getirilirken, firmaya tepki gösterilmesi çağrıları yapılıyor.

Platform Haber

One thought on “ÜLKER’e Odatv tepkisi!

  • Bunlar en az diğerleri kadar boykotu hak ediyor.Sömürüp başkalarına peşkeş çekiyorlar…

Bir cevap yazın