Akyazı (163) Zulüm görenler de zulmedenler kadar sorumlu!

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu’nun düzenlemiş olduğu 163. basın açıklamasında beraberiz. Halkı Müslüman olan bu ülkede inançlarından dolayı zulüm görenler zulmedenler kadar sorumludur. Biz de inançlıyız diyerek on yıllarca inançlı insanlara uygulanan zulümler karşısında sağır olanlar devletin tüm imkanları ellerinde olmalarına rağmen inançlı insanların namazlarıyla, sakallarıyla ve başörtüsü ile uğraşıp adeta İslam dininin hükümlerini (ALLAH’ın emirlerini)kabul etmeyenler. 95 yıl önce Çanakkale’de yaşananları bugün araştırın, hangi şartlarda kimlerin yardımıyla direnilmiş ve Şehadet şerbetini içen, Mehmetlerin amaçları neydi?1961 yılında TSK’ da çalışan subay astsubay ve diğer memurların maaşlarından yüzde on kesintiler yapılarak kurulan yardım sandığı OYAK, OYAK Bursa Renault otomobil fabrikasında çalışan bir işçi 27 Şubat 2009 tarihinde annesi başörtülü diye, yine aynı fabrikanın tüketim kooperatifinden içeri alınmıyor, gerekçe yönetim kararı. Bu uygulama yapanları kınıyoruz.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak diyoruz ki!

Hz. Mevlana’nın sözlerine dikkate alın ‘ya göründüğünüz gibi olun ya da olduğunuz gibi görünün’

Sekiz yıl önce demokrasi ve insan hakları diyerek ırak’ı işgal eden ABD ve müttefikleri milyonlarca ırak halkını dünyanın gözü önünde katlettiler ve hala Müslüman ırak halkının kanını içmeye devam ediyorlar, sadece ırak mı Siyonist katiller her gün Filistin’de Müslüman kanı içmeye devam ediyor. Soykırımcı, sömürgeci ABD’yi, müttefikleri’ni ve işbirlikçilerini telin ediyoruz.

Arap birliği ve İKO’yu bu vehim olaylardan dolayı biran önce toplanıp Siyonist İsrail’e vahşetinden dolayı dur demelidirler. TC. Hükümeti Başbakanına da Davos’ta yaptığı konuşmasının arkasında durmasını ve İsrail’le olan tüm antlaşmaları iptal etmesini istiyoruz.

Özgür halklar ve özgür bir dünya temennisiyle gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Akyazı Bşk.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın