Başörtüsü direnişinin 6. yılına yürüyüşle giriliyor!

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından yürütülen başörtüsüne özgürlük eylemleri 6. yılına giriyor. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada “Başörtüsü mücadelesi, dünün bugünün mücadelesi değildir. Bizimle başlamadığı gibi, bizimle bitmeyecektir. Zaman bu mücadeleyi taviz verenlerin değil, taviz vermeyenlerin kazanacağını gösterecektir.

Taviz günümüz insanının karakteri oldu.Tavizin tavizi doğuracağı ve bunun sonun gelmeyeceği kestirilmelidir. Unutmamak gerekir ki tavizin olduğu yerde Allahın yardımı ve bereketi olmaz. Geçmişte başörtü mücadelesi yapan bir çok kişi bu gün topu iktidara atmanın rahatlığı içinde. Oysa siz bir inanç hakkını kazanmak için mücadele ediyorsanız, mücadelenin rengi kişi ve kurumlara göre değişmemelidir. İktidardakileri üzmemek için bu hak arama mücadelesinden vazgeçmek, askıya almak çok yanlıştır.” ifadelerine yer verildi.

17 NİSAN’DA BÜYÜK YÜRÜYÜŞ!

6. yılına giren eylemle ilgili olarak platform adına şu çağrı yapıldı:

17 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 13:30’da İzmit Merkez Bankası önünden Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu olarak başörtüsü yasağının kalkması için yürüyeceğiz.

Halkın bekleyecek tahammülü kalmamıştır. Yürüyüşümüzle özgürlüklerin önünü tıkayan bu çağdışı yasağa boyun eğmeyeceğimizi, direneceğimiz bir kez daha haykıracağız.. Tüm duyarlı STK’ları, siyasi parti temsilcilerini ve halkımızı bize destek vererek bu yürüyüşe davet ediyoruz.”

Bir cevap yazın