Akyazı (167) Başörtüsü yasağını artık gündeme alın!

Cahiliye döneminin sona ermesi ilahi nizamın başlaması kutlu doğum ile gerçekleşmiştir. ‘Habibim sen olmasaydın kainatı yaratmazdım’ hitabına mazhar olan rehberimiz önderimiz İslam devletinin başkanı İslam ordusunun komutanı ve tüm insanlığın kurtuluşu için dünyaya gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed Musfata S.A.V. Salatu selam olsun. Onun sünnetlerine uyanların üzerinden Cenab-ı Allah’ın bereketi eksik olmasın Amin.

Bugün 6. yılına girecek olan Kocaeli (İzmit) başörtüsüne özgürlük platformunun gönüllülerini Akyazı’dan selamlıyoruz. Kanayan yara haline getirilen başörtüsü yasağı ile hak ve özgürlüklerin önündeki tüm yasaklara karşı 5 yıl önce İzmit’ten başlattıkları özgürlük yürüyüşünü destekleyenleri tebrik ediyoruz.

Gecen hafta Pazar günü yapılan yüksek öğretime geçiş sınavında maalesef yine gördük ki çarpık ideolojik zihniyet aşağılık bir şekilde başörtüsü yasağını devam ettirmekte ısrar etti. Başörtüsü yasağındaki zorba bataklığı kurutmak görevi, sorumluluğu iktidara aittir.

Neden? Sınav öncesi ilgili bakanlar milli eğitim ve içişleri bakanları birer açıklama yaparak ‘başörtülü öğrencilere yasak uygulayanlar hakkında kanuni işlem yapılır’ demediler. Aksine başörtülü sınava girmek isteyen öğrenciler hakkında işlem yapıldı. Bu ne yaman çelişkidir.

Başörtüsü yasaktır demenin edepsiz, ahlaksızlık ve insanlık dışı olduğunu birinci ağızdan söyleme cesaretini ne zaman göreceğiz?

Biz oligarşik düzenin ve bürokrasinin kulu olmayacağız, zorbalara karşı mücadele kararımız devam edecektir. Yüksek yargının iktidarda olan Refah partisini kapatma gerekçesinde başörtüsü yasağını göstermiştir. Başörtüsüne getirilecek çözümleri de irticaya odak olarak algılamaktadır. Görülmektedir ki hukukun üstünlüğü değil ideolojinin üstünlüğü hüküm sürmektedir.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformundan sesleniyoruz. Eşi başörtülü cumhurbaşkanı eşi başörtülü başbakan eşi başörtülü bakanlar başörtüsü yasağını artık tamamen ortadan kaldırılmasını gündeminize alın ve açık bir dille zulüm ve zorbalığın bittiğini halka ilan edin. Göreceksiniz bu topraklar üzerinde yaşayan Müslüman halk sizlerle beraber olacaktır.

Önünüzde olan anayasa değişiklik paketinde yargı, yürütme ve idarenin görevlerini net olarak belirleyin ki hem ülke hem de halk huzura kavuşsun. Meclis içi ve meclis dışında olan muhalefet partilerine tavsiyemiz hak ve özgürlükleri kısıtlayan yasaklayan engelleyen ne var ise tümünün karşısında olduğunuzu kamuoyuna açık dille anlatınız. Seçilmişlerinde atanmışların da halk ile aralarında sadece imza farkı olduğunu unutmamaları gerekir.

Zalime karşı mazlumdan yana duruşumuz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu

Bir cevap yazın