Kocaeli (261) Yasak dayatanlara “lâ” diyoruz!

Onurlu,izzetli,başları dik duran,hakkın canlı şahidi kardeşlerim. Yılmadan,zulme direnen direniş mektebinin mensubu kardeşlerim, bitmeyen direnişinizin bir yılına daha girerken,hakka şahitlik etmek adına hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

Birazcık durun ve dinleyin; Dik duruşunuza,zulme boyun eğmeyişinize meleklerin gıpta ile alkış tuttuğunu duyacak Ve Hz. Muhammed(sav) size tebessüm ettiğini hissedeceksiniz..Tarihsel sorumluluğunuz gereği,geri adım atmayışınızdan dolayı selam olsun sizlere, taviz vermeyişinizden, çözülmeyişinizden, dolayı selam olsun sizlere…

Kerbelanın Zeynebini yazan tarih,günümüz zalimlerine boyun eğmeyişinizi de kayda geçecek ve sizler tarihsel süreçte şerefle yerinizi alacaksınız. Yeter ki ödün vermeyin ve vaz geçmeyin..

Ve siz;

Ey kendini başkalarının iradesi üzerinde yetki sahibi sanan zavallılar. yüreğiniz yetiyorsa Kocaeli’nden yükselen inanmış kadınların sesini duyun ve dinleyin.Diyorlar ki;

Evrene hükmettiği gibi İnsana da hükmetme yetkisi yalnızca Allah’ındır.Allah’tan başka bizim hayatımıza kimsenin yön verme hakkı yoktur.

Bizler direnmeyi Atamız İbrahim (as) dan ve baş öğretmenimiz, Hz. Muhammed (sav) den öğrendik. İnsanlığın Baş öğretmeni olan Hz. Muhammed Mekke devrinin statokucularının kendisine sunduğu Dünyaya ait her türlü makam,mevki,koltuk tekliflerine karşı şöyle diyordu;

“vallahi bir elime güneşi diğer elime ay’ı verseniz ben bu davadan geri adım atacak değilim”…Şunu iyi bilin ki;bizler tarihin bu sayfasında,O’nun takipçileri olarak yasakla boyun eğmeyeceğimizi ,diplomayı uzatıp karşılığında tesettürümüzü yani kimliğimizi, kimliğimizden bir parçayı isteyenlere karşı “la” diyoruz.

Bizler “herkese açılım bize ise “Açılın” diyenlere “la” diyoruz. Bizler, “Haydi kızlar okula” diyerek,bizleri okula’ a davet edenlerin, Okul’un kapısında “Önce baş örtüsü” diyerek dayatanlara “la “ diyoruz..

Biz tercihlerimizi İslam’dan yana yaptık be nedenle asla inancımızdan,örtümüzden vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha deklare ediyoruz…Bu kararlılığı burada sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya ilan ediyor ve Buradan hayata yönelirken Taviz vermeden ,eğilmeden, bükülmeden toplumsal hayatta kimliğimizle var olmaya devam edeceğimizi, Hayat öğretmenimiz HZ. Muhammed’in bize öğrettiği Direniş dersine daha güzel çalışacağımızı bir kez daha yineliyor ve kendisine en güzel salat ve selamlarımız ı yolluyoruz.

Kocaeli Zamanın Zeynebi derneği Başkanı

Sabiha Ateş Alpat

Bir cevap yazın