Konya (136) Duyarlı herkesi başörtüsü için mücadeleye davet ediyoruz

Hepimizin malumu ülkemiz 28 Şubat’ta, post modern diye tabir edilen bir sürecin içerisinden geçmiş olup, bu süreç toplum da mütedeyyin diye anılan insanları, tabiri caizse “Bizim Mahalle”nin insanları üzerinde derin yaralar bırakmıştır ve halen de devam etmektedir. İnanç özgürlüğüne karşı yürütülen psikolojik harp halen orta çağ seviyesinde toplumun nüfusa oranla azınlık bir kesimi tarafından, ısrarla sürdürülmektedir.

Buna mukabil “Bizim Mahalle”nin insanları, 28 Şubat darbe yıldönümlerinde veya benzeri darbe iddiaları üzerine “darbecilere yönelik olarak kalabalıklar halinde toplanıp, onları özgürce protesto etmenin” adeta yıllardır devam eden inanç özgürlükleri mücadelesinin önündeki engellerin kalktığını ima eder hale gelmişlerdir her nedense? Halbuki birilerinin dediği gibi “28 Şubat değil bin yıl 10 yıl bile sürmedi” sözleri dahi havada kalmıştır.

Çünkü; halen bu ülkede başörtülü genç kızlar üniversitelerine giremiyorlar;

Çünkü; halen imam hatip okullarının önündeki katsayı sorunu çözülmüş değil

Çünkü; halen hiçbir 28 Şubat aktörü darbeci yargılanmamıştır;

Buradan özellikle “Bizim Mahalle”nin Sivil Toplum Kuruluşlarına ve üyelerine seslenmek istiyorum. Biliyoruz ki hepiniz “İnanç Özgürlüğü” konusunda samimi ve iyi niyetlisiniz. Hatta bu platformda 135 Haftadır dile getirilen bütün talepleri gördüğünüz her yetkiliye ilettiğinizden, şikayet ettiğinizden de eminiz. Ancak artık inanç özgürlüğünün karşısındaki yasakların kaldırılması için tepkilerinizi, taleplerinizi, önerilerinizi ve projelerinizi gerçek muhataplara yönelik kamuoyu önünde sunmayı çok çok önemli ve gerekli görmekteyiz.

Amerika’daki ”South Park” adlı çizgi dizinin 200. bölümünde peygamberimize (s.a.v) yönelik onu incitecek şekilde tasvir ve tanıtımını tel’in ediyor, Müslümanları bu konuda uyanık ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Son olarak şehadetinin yıl dönümünde büyük Filistin Direnişçisi Dr. Abdulaziz RANTİSİ’yi tekrar hayırla yad eder, yolunun yolumuz olduğunu bir kez daha ilan ederiz.

Hakkın ve adaletin özgür, özgürlüğün hür olduğu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 137. Hafta da direnişimizin kalbi Kayalıpark’ta saat 12:30 da buluşmak üzere Allah’a emanet ederiz.

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu

Bir cevap yazın