Başbakan Erdoğan: “Bu başörtüsü meselesini biz bile çözemiyoruz”

Balçiçek Pamir’le Söz Sende’nin konuğu yazar Yıldız Ramazanoğlu’ydu. Ramazanoğlu programda, Başbakan Erdoğan’ın yazarlara verdiği açılım kahvaltısından ilginç notlar aktardı. Başbakan Erdoğan’ın kahvaltıda başörtüsü ile ilgili çok samimi sözler söylediğini aktaran Ramazanoğlu kahvaltıdaki konuşmanın o bölümünü şöyle aktardı: “Biz o toplantıda iki başörtülü yazardık. Herhalde bizim konuyu dile getireceğimizi düşünmüştü Başbakan Erdoğan ama biz getirmeyince kendisi açtı ve ‘Bu başörtüsü meselesini biz bile çözemiyoruz. Çünkü iş parti kapatmaya kadar gidiyor’ dedi. Bu sözlerdeki samimiyetinden bir an bile kuşku duymadım. İnsan karşı karşıya gelince karşısındakini daha iyi anlıyor.”

Ramazanoğlu başörtüsü konusunda “Muhafazakar ve dindar erkekler için de esas kadın başı açık kadın. Çünkü hepimiz Cumhuriyet’in eseriyiz. Ben mesela bir Tunalı (Ankara’nın Tunalı Hilmi caddesi) kızıyım. Annem dudağı rujlu, saçları permalı bir kadın. Dindar erkekler için başörtülü kadın annesidir, kız kardeşidir, eşidir. Şu anda başı örtülü kadınların şifrelerini okuyabilen çok az erkek var. Birçok erkek başörtülü yakınından kendi prezantabilitesi yüzünden rahatsız oluyor. Bu durumda vardığınız sonuç şu oluyor: içinden çıktığınız kesim bile sizi yok sayıyor.”

Ramazanoğlu programda ayrıca “Bunları konuştum diye şimdi bana meczup muamelesi yapılacak. Çünkü insanlar başörtüsü konusu bitmiş, kapanmış gibi davranıyorlar. İstiyorlar ki kadınlar ya başlarını açsınlar ya kendileri bir çözüm bulsunlar. Muhafazakar basın da belki hükümete baskı yapmamış olsun diye konuyu yok sayıyor” dedi.

Habertürk

One thought on “Başbakan Erdoğan: “Bu başörtüsü meselesini biz bile çözemiyoruz”

  • Bu tam bir acziyet ve başarısızlık itirafıdır. Bu itirafı yapan bir siyasetçinin, siyaset yapmaya devam etmesi halkı aldatmaktan başka bir anlam taşımaz.

Bir cevap yazın