Akyazı (168) Müslümanlara iftira atanlar hiç utanmayacak mı?

Ülkemizde meydana getirilen her olumsuz hadiseyi başörtüsü yasağına karşı duran inançlı insanlara fatura etmeyi kendilerine görev bilen dayatmacı ve sıtatükocular! Tübitak’ın raporunu duydunuz mu okudunuz mu? Hani güvenlik kameraları arızalı idi ne oldu şimdi? Cevap verin bakalım. Kamera kayıtlarını kimler niçin sildi? Yoksa yine masum ve inançlı insanlara iftira atmak için plan mı yapıyorsunuz?

Laiklik, çağdaşlık, Kemalizm ve benzeri soyut ve muğlak kavramlar ile oligarşik düzeninizi daha ne kadar yutturacaksınız?

Siz hiç utanmazmısınız, siz hiç sıkılmazmısınız, sizin vicdanınız hiç rahatsız olmaz mı? On yıllardır irtica diye yaygaralar yaptınız irticacılar diye pırıl pırıl Müslümanları suçladınız bir çok insanın hayatını kararttınız. Bu kadar vahşilik yetmedi mi sizlere? Ne zaman aklınız başınıza gelecekte, biz kendi halkımıza değil başkasına hizmet etmişiz, artık yanlış işler yapmaktan tövbe ediyoruz diyeceksiniz.

 Mevcut anayasaya dayanarak resmi ve ideolojik dayatmalar ile bu topraklar üzerinde yaşayan insanların özgürlükleri, huzuru, refahı, sosyal ve ekonomik yapısı hasta hale getirilmiştir. Tedavisi ise tüm vatandaşların güvenliğini hak ve hürriyetlerini sosyal ve ekonomik yapısını sağlığa kavuşturacak anlayışı ve uygulamayı ortaya koymaktır.

 Irkçı ve militarist anayasa anlayışı terk edilmelidir. Topluma karşı hiçbir sorumluluğu olmayan tüm üst kurullar geçersiz sayılmalıdır. Halkın İslami kimlik ve değerlerini baskı altında tutan tüm düzenlemeler kaldırılmalıdır.

AKP hükümeti anayasa değişikliği paketi 75 milyon ülke insanını sukutu hayale uğratmamalı beklentilere tümüyle cevap vermelidir. Özgür toplum yasaksız haklar temennisiyle gelecek hafta cumartesi 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz. 

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu adına

Mazlum-der Akyazı Şube Başkanı

                                                    Burhan ÇİMŞİT

Bir cevap yazın