İşgal Ordusu Kassam Mücahitlerinden Ali Es-Suvayti’yi Şehit Etti

Batı Yaka’nın güneyine düşen Beyt Avva kasabasında sekiz yıldır aranan Kassam mühacidi Ali Es-Suvayti’nin (40), bulunduğu evi kuşatan işgal askerleriyle Kassam mücahidi arasında yaşanan şiddetli çatışmanın ardından şehit edildiği bildirildi.

Güvenilir kaynaklar Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptıkları açıklamada, şu anda Siyonist işgal rejimi zindanlarında bulunan Mahmud Es-Suvayti’nin evinde bulunan Kassam mücahidi Ali Es-Suvayti’nin helikopterler eşliğinde eve baskın düzenleyen işgal askerleri tarafından şehit edildiğini ifade ettiler.

Görgü şahitleri de şu bilgileri verdiler: “Bugün (26 Nisan Pazartesi) sabah erken saatlerde işgal askerleri 70 kadar askeri araç ve buldozerle kasabayı kuşattılar. Ardından mücahidin bulunduğu evi muhasaraya alıp evdekilerin teslim olmasını istediler. Ev halkı direnince bu kez evi yoğun ateş altında tutarak ev halkını zorla dışarı çıkardılar. Ev halkı dışarı çıktıktan sonra teslim olmayı reddeden Kassam mücahidi ile işgal güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. 4 saat süren çatışmadan sonra işgal askerleri evi patlayıcılar ile havaya uçurdular. Olayda şehit olan Kassam mücahidini iplerle çeken işgal askerleri, ailesine ancak bir saat sonra teslim ettiler.”

Kasabanın giriş ve çıkışlarını kapatan işgal askerleri yardım ekiplerinin bölgeye girmelerine izin vermediler.

İşgal askerleriyle kasaba gençleri arasında çıkan çatışmada ise 5 Siyonist asker ile 6 Filistinli gencin yaralandığı bildirildi.

İşgal ordusunun barbar saldırısında şehit olan Es-Suvayti, 8 yıldır Kassam Tugaylarına mensup olduğu iddiasıyla işgal ordusu tarafından aranıyordu. Es-Suvayti’nin naaşını omuzlarında taşıyan bölge halkı şehidin intikamının alınmasını istedi.

Diğer taraftan Es-Suvayti’nin şehit edilmesi üzerine bir açıklama yapan İslamî Direniş Hareketi, Es-Suvayti’nin şehit edilmesinden Fetih ve Ramallah yönetiminin sorumlu olduğunu belirterek, bu saldırının düşmanla yapılan işbirliğinin bir neticesi olduğunu ifade etti

Filistin Enformasyon Merkezi

Bir cevap yazın