1 Mayıs’ta kölelik düzenine karşı birlikte ses verelim!

Özgür Eğitim-Sen ekonomik sömürülere, kölelik politikalarına, adaletsizliklere ve kapitalist dünya düzenine karşı 1 Mayıs’ta ses vereceğini açıkladı

Özgür Eğitim-Sen,1 Mayıs bir basın açıklaması yaparak “İnsanların yoksullaştırıldığı, buna karşı haramzadelerin her geçen dün daha çok zenginleştiği bir süreçte, her türlü küresel sömürü düzenine ve politikalarına karşı ses verilmesi gerektiği kanaatindeyiz.

Heva ve heveslerinin peşinden koşan, yenik düştükleri hırsları yüzünden insanlığa bahşedilen tüm nimetleri tekeline alan dev şirketlerin, insanlığı ve doğayı ifsad etmesine tabi ki seyirci kalamayız.

İşgaller, açlık ve susuzluk sürerken, yoksullar ve yetimler gözetilmezken, gelir dağılımındaki dengesizlik artarken ve zengin ile fakir arasındaki dipsiz uçuruma yüz milyonlarca insan yuvarlanırken olan-bitene karşı söyleyecek bir sözümüz mutlaka olmalı! Bir avuç mutlu azınlığın keyfinin faturasını ödemek zorunda değiliz! Bu sebeple Özgür Eğitim-Sen olarak 1 Mayıs vesilesiyle, küresel kapitalist sistemin ürettiği zulüm ve sömürü düzenine karşı ses vermek için meydanlarda olacağımızı deklare ediyoruz.” dedi.

Kölelik düzeni devam ediyor!

Özgür Eğitim-Sen Tokat Temsilciliği tarafından yapılan basın açıklamasında “Küresel sistemler, faiz ekonomisiyle ve herhangi bir kamu yararı gözetmeyen politikalarıyla insanlığı ve doğayı felakete sürüklüyor. Sistemin ürettiği krizleri dahi daha çok kâr etmenin fırsatına çevirmeyi planlayacak kadar ahlak ve değer yoksunu kesimler; yeryüzünde yaşanan açlığın ve yoksulluğun sorumluları kendileri değilmiş gibi davranmaya devam ediyor.

Kriz bahanesiyle binlerce çalışanı işten atanlar; aynı işi daha az kişiyi daha çok çalıştırarak yürütüp yılsonunda rekor kâr açıklıyor!

Ayakları su toplayana kadar çalışan, tersanelerde ölen, çöp kutularını karıştıran, çalışma şartlarından dolayı kanser olup ölen, iş çıkışı sel sularında ya da otobüs duraklarında ölen, yurdunu terk edip ailesinden uzakta kalan insanların olduğu bir ülkede kölelik düzeni devam ediyor demektir.

Özgür Eğitim-Sen olarak her türlü zulme karşı sözümüzü söylemek üzere bu Cumartesi günü meydanlardayız, sizi de bekleriz!” çağrısı yapıldı.

Bir cevap yazın