Akyazı (169) Yasaklarla ülkeyi cehenneme çevirdiniz

Halkının yüzde doksan dokuzu Müslüman olduğu söylenen ülkemizde yasaklar devam etmektedir. Başörtülüysen ilköğretim okuluna giremezsin yasak! Başörtülüysen liseye giremezsin yasak! Başörtülüysen üniversiteye giremezsin yasak! Başörtülüysen memurluk yapamazsın yasak! Başörtülüysen subay eşi olamazsın yasak! Başörtülüysen kamusal alana giremezsin yasak! Başörtülüysen paso alamazsın yasak!

Bu cennet vatanı kimler yasaklarla cehenneme çevirdi sormayacakmıyız?

Türkiye’de yıllardır keyfi olarak uygulanan yasaklar son bulmalıdır. Bu cennet vatanı cehenneme çevirenler biran önce hesap vermelidir. İnsanlığın yüz karası olan yasaklar siyaset dışı güçlerin olağanüstü durumlarda oluşturdukları ürünlerdendir. Başörtüsü yasağı bu anti ürünlerden biridir.

Her fırsatta demokrasi, laiklik ve Kemalizm elden gidiyor safsatalarını artık duymak istemiyoruz. Demogoji üretmek yerine insan hak ve hürriyetlerini anlatan dersler almanızı tavsiye ediyoruz.

Son olarak gördük ki başörtüsünü suç haline getirmek isteyenlere Ankara cumhuriyet başsavcılığı önemli bir kararla kamusal alanda türban yasağı yoktur kararı vermiştir. Bu kararı doğru buluyor ve tabii olan bu kararı alkışlıyoruz.

Vakit gazetesinde 29 Nisan 2010 tarihli çok gizli damgalı mit raporu gösteriyor ki vesayet rejimi halkı fişlemeye devam ediyor.

İrticayla mücadele eylem planı adlı darbe hazırlığı sorumluları hakkında davanın açıldığı duyrulurken Ankara cumhuriyet başsavcılığının başörtüsüyle ilgili verdiği olumlu karar kamuoyuna yansırken diğer taraftan olumsuzluklarda diz boyu devam etmektedir. İlgili bir dairenin hazırladığı iddaa edilen belge konusunda MİT derhal bir açıklama yapmalıdır. Karalanan yaftalanan cemaatler dernekler vakıflar Müslüman halkın içinde bulunduğu sahiplendiği aynı zamanda islam’a ve insanlığa hizmet eden birer gönüllü kuruluşlardır.

Bu yasal kuruluşlar hangi yetki ve hakla illegal bir çerçeveye oturtulmuş hesabı verilmelidir. Bu tür hastalıklı zihniyetlerden herkes arınmalıdır.

Bu yasakçı zihniyet bitene kadar mücadelemiz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Bşk.Yrd.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın