Türkiye siyonist İsrail’in OECD üyeliğini veto etmeli!

İsrail’in Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) üyeliği başvurusunun sonuçlanmasına günler kala, Arap kamuoyu ve Avrupa’daki Müslüman teşkilatlardan Türkiye’ye bu üyeliği veto etmesi yönünde çağrılar geliyor.  Filistin Büyükelçisi Maruf, İsrail yönetiminin barış süreci noktasındaki tavrı karşısında böyle bir üyeliğin onaylanmasının kabul edilemeyeceğini belirtirken Türkiye hükümetinden de bu üyeliği veto etmeleri noktasında talepleri olduğunu söyledi.

Öte yandan İngiltere merkezli ve BM nezdinde faaliyet yürüten İslami İnsan Hakları Komisyonu, İsrail’in adaylığının veto edilmesi noktasında başlattığı kampanya çerçevesinde Avrupalı Müslüman bir heyetle Ankara’ya geliyor.

Heyetin Ankara’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yanısıra çeşitli önde gelen siyasilerle de görüşmesi bekleniyor.

Türkiye’nin üyelik konusundaki kararının önemli olduğu ortada. Şayet belirli dengeleri gözetme adına siyonistlerin OECD’ye girmesi konusunda Türkiye karşı tavır almazsa, AK Parti hükümeti’nin Filistin meselesindeki vebali büyük olacaktır. Hükümet, ne adına olursa olsun bu yanlışın parçası olmamalıdır.  Sadece Türkiye’nin bile veto hakkının yeterli geleceği hatırda tutulursa kararın önemi de daha iyi anlaşılacaktır.

Dünya Bülteni / Platform Haber

Bir cevap yazın