Vakit Gazetesine linç!

Vakit aleyhinde açılan 312 General Davası dün sonuçlandı… Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesi; Vakit’i faizleriyle birlikte 1 trilyon 800 milyar Lira’yı bulan tazminat cezasına mahkûm ederek, tam bir “linç” kararı verdi. “312 General Davası”nın, Ergenekon iddianamesinde de geçen ETÖ’cülerin Vakit gazetesini susturmak için gazeteyi tazminat davasına boğma planının bir parçası olduğu açıkça görülürken, Ankara 20. Asliye Hukuk Mahkemesi Başkanı Adem Albayrak, avukatımızın bu konudaki talebini reddetti ve gazetemizi 1.8 trilyona yakın tazminat ödemeye mahkum etti.

SALDIRAY BERK VE İLKER BAŞBUĞ DA VAR
Aralarında Ergenekon Terör Örgütü ve Balyoz davalarında yargılanan emekli generaller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, İbrahim Fırtına, Özden Örnek, Saldıray Berk ve Aytaç Yalman’ın da bulunduğu 312 general, Asım Yenihaber’in 10 Kasım 2003 tarihli yazısında kendilerine hakaret edildiği gerekçesiyle dava açmıştı.

Dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök hariç, aralarında Yaşar Büyükanıt ve İlker Başbuğ’un da bulunduğu davacılar, kişi başına 2’şer bin TL tazminat talebinde bulunmuştu. 20 Mayıs 2004 tarihinde faiziyle birlikte gazetemize kesilen 900 milyarlık ceza daha sonra “Ceza davası görülmeden tazminat davası görülemez” denilerek Yargıtay tarafından usulen bozulmuştu. Ancak dün mahkeme bir kez daha, daha önce verdiği cezayı onaylayarak bu defa faiziyle birlikte 1,8 trilyon ceza kesti.

One thought on “Vakit Gazetesine linç!

  • Bu gün Kocaelide yaptığımız basın açıklamaıyla vakite linçi kınadık.ergenekon ve uzantıları bu tür ayak oyunları ile vakiti susturacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.Hepimiz vakit okuruyuz, i,nadına vakit.

Bir cevap yazın