Akyazı (170) Eğitimde, hukukta, siyasette linç popüler oldu!

Allah c.c. emri Kur-an’ın hükmü olan Müslüman kadınların başörtüsüne zalimce uygulanan yasaklar hortlamaya devam ediyor. Buradan soruyoruz başörtüsünü hazmedemeyen beyinler hiç doktora gittiniz mi? Gitmediyseniz mutlaka gidin ve kafanızdaki başörtüsü kininizi bitirecek tedaviye başlayın.

Adana Seyhan tepedağ imam hatip lisesi 10. sınıfa milli güvenlik dersi veren 6. kolordu komutanlığında görevli Albay Rahmi ÖZAY tamamı kız olan öğrencilerden oluşan grubu resmi izinle 6. kolordu komutanlığına kışla ziyareti düzenler, ancak imam hatip lisesi 10. sınıf kız öğrencileri kışlaya geldiklerinde başlarının açılmasını istenir. 30 kız öğrencinin başörtüleri açtırılıp kışlaya sokulmuştur. Gezi amacına ulaştırılmıştır.

Tepedağ imam hatip lisesinde yaşananların diğer okullarda yaşanmamasını militarist zihniyetin dayatmasıyla okulları kışlalaştıran milli güvenlik dersinin müfredattan kaldırılmasını dayatmaların daha fazla devam etmemesi için hükümeti ve milli eğitim bakanlığını harekete geçmeye davet ediyoruz.

 ETÖ davasından yargılanan generallerinde aralarında bulunduğu 312 generalin vakit gazetesinde asım yenihaberin yazısına açtıkları davayı Ankara 20. asliye hukuk mahkemesi gördü. Mahkeme başkanı Adem ALBAYRAK 1 Trilyon 800 milyar TL ceza ile vakit’i mali olarak idam etti. Dahası bu kararla vakit gazetesi linç edilmek istenmekle birlikte basın özgürlüğü diye bir şeyin de söz konusu olmadığı görülmüştür.

Mahkemeler linç etmek için değil, Adaletin yerini bulması için görev yapan vicdanlı insanların olduğu kapılar olmalıdır.

Elektronik ortamda yayın yapan haber portallarında CHP genel başkanına ait olduğu iddia edilen gizli kamera ile çekilmiş görüntüler yayınlanmıştır. Tüm kişi ve kurumları özel hayatın mahremiyetine saygılı olmaya, hangi gerekçe olursa olsun kişilik haklarına ve özel hayatın gizliliğine özen göstermeye davet ediyoruz.

Adaletin linçsiz tecelli ettiği günler temennisiyle gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu adına
Mazlum-der Akyazı Şube Başkanı
Burhan ÇİMŞİT

Bir cevap yazın