AK Parti’nin Filistinle üç imtihanı daha var!

Geçtiğimiz günlerdeki KPDS’de siyonist işgali meşrulaştıran bir sorunun çıkması tepkilere neden olmuştu. Akabinde Türkiye, kendisine yapılan çağrılara ve uluslararası insan hakları örgütleriyle Filistin lobilerinin Başbakan Erdoğan’la görüşmelerine rağmen, israil’i veto etmeyerek OECD’ye üye olmasına yardım etti. Ahmet Varol, her iki olayı da eleştiren bir yazı kaleme aldı ve Hükümet’in önünde üç sorun daha olduğuna dikkat çekti:

“Siyonist korsan yönetim bugünlerde kuruluşunun 62. yıldönümünü kutluyor. Filistinliler nezdinde Nekbe yani büyük felaket olarak adlandırılan bu olayın yıldönümü işgalci saldırganlar için bayram günüdür. Ama tahmin ediyoruz işgal yönetimi OECD’ye kabul edilmesinden dolayı bu yıl kuruluş yıldönümünde iki bayramı birden kutluyor. Belki 20 yıldan beri uğraştığı OECD’ye üyelik talebinin kabul edilmesinden dolayı yaşadığı bayramı diğerine nispetle çok daha fazla önemsiyordur. Yaptığı açıklamalar da bunu gösteriyor.

Şimdi Filistin davası ve Siyonist korsan devlet karşısında izlenen politikayla ilgili hükümetin önünde üç sınav daha var: Birincisi: İHH temsilcisi değerli kardeşimiz İzzet Şahin’e diplomatik düzeyde sahip çıkılması ki bu konuda henüz söze gelir bir adım atılmamıştır. İkincisi: Korsan devletin kuruluş yıldönümüyle ilgili davetlerin reddedilmesi. Üçüncüsü: Gazze’ye insanî yardım götürecek gemi filosuna destek verilmesi. Eğer bu konularda da bariz bir şey ortaya koyamazsa 2010 yılının birinci döneminde “Filistin” dersinden girdiği sınavlarda alacağı puanlar 5×0=0 olabilir. O zaman hükümetin Filistin politikası durduğu yerde ses çıkarmaktan ibaret kalır, hiçbir ilerleme kaydetmiş olamaz.”

AHMET VAROL, VAKİT

Bir cevap yazın