Akyazı (171) ÖSYM bölücülük yapıyor!

Bir türlü bitmeyen başörtüsü yasağını ÖSYM’nin devam ettirmesi utanç vericidir. YÖK’e bağlı ÖSYM başkanlığı 2010 KPSS sınavı için hazırlattığı kitapçıkta 5 ayrı yerde başı açık fotoğraf uyarısı yapıyor. Dahası başörtülü fotoğraf veren adayların sınavlarının geçersiz sayılacağı duyuruluyor. Hiçbir hukuki alt yapısı olmayan başörtüsü yasağını, bastırdığı kitapçıklarda yasak olarak ortaya koyan ÖSYM başkanlığı suç işlemektedir. Mevcut anayasanın eşitlik ilkesine muhalif durum söz konusudur. İnsanlar arasında bölücülük yapılmıştır.

YÖK’ün bu konuda ÖSYM başkanlığı’na gerekli uyarıyı yapmasını ve kitapçıktaki başörtülü başörtüsüz ayrımını yapan kelimelerinin derhal kaldırılmasını bekliyoruz. 

Diktatörlüğü kısmen de olsa engelleyecek diye düşündüğümüz Anayasa değişiklik paketinin halk oylamasına sunulacak olmasından rahatsız olanlar mızıkalarını çalmaya başladı. Darbe anayasasını destekleyen, halkı ezen hukuk sistemini savunan, insanların ekonomik ve sosyal hayatıyla ilgisi olmayan siyasetçileri gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyoruz. Ana muhalefet ve muhalefet partileri artık halkı aptal yerine koymaktan vazgeçip diktatör zihniyetin mutlaka değişmesi gerektiğini açıkça söylemeleri gerekir.

Anayasa mahkemesi iptal dilekçesini reddedip milli iradeye sahip çıkmalıdır.

Müslüman Filistin halkına kan kusturan Siyonist, cani İsrail küstahlığa doymuyor.

İ.H.H. insani yardım vakfı batı şeria temsilcisi İzzettin ŞAHİN’i 27 Nisan 2010 tarihinde gerekçe göstermeden gözaltına alıp hücreye kapatan katiller insan haklarına ve uluslar arası hukuku hiçe sayarak tüm dünyaya meydan okumaya devam ediyor. İzzettin ŞAHİN kardeşimizin gözlerini bağlayıp ayaklarını zincirleyen Siyonist İsrail’e gerekli tepki ve müeyyide için beklemeye devam eden Türkiye ve diğer ülkelerdeki insan hakları savunucuları ve idareciler bu zorba ve bir avuç insan avcılarına karşı ne zaman insani duruşunuz gerçekleşecek.

Türkiye cumhuriyeti başbakanı ve dışişleri bakanı OECD toplantısında veto hakkını kullanarak İsrail’in OECD’ye girmesine red oyu kullanması çağrısında bulunuyoruz.

Zalimlerin zulmü bitinceye dek duruşumuz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi 12:30’da buluşmak üzere Allah’ emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Bşk.Yrd.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın