Halk yoksullaşırken milyoner sayısı arttı

Milyonlarca emekçinin 576 TL olan asgari ücretle çalıştığı ülkemizde, kriz döneminde 6 bin kişi daha milyonerler arasına girdi. Kriz yüzünden ücret ve maaşlar düşürüldü, açlık ve yoksulluk sınırlarının altında yaşamak zorunda kalan insanların sayısı arttı. Krizin yol açtığı sorunların tamamı emekçilere yıkıldı. Ancak milyonlarca emekçi sefalete sürüklenirken, kriz ortamından faydalananların da olduğu bir kez daha görüldü.

Ekonomik krizin milyonlarca emekçinin yaşamını zorlaştırdığı ülkemizde, aynı dönemde milyonerlerin sayısının da arttığı ortaya çıktı. Türkiye’nin milyoner sayısı geçen yılın nisan ayına göre 6 bin kişi artışla 23 binden 29 bine yükselirken, aynı dönemde milyonerlerin bankalarda tuttuğu toplam mevduat ise 35.1 milyar TL artarak 213.4 milyar TL’ye ulaştı.

23 BİNDEN 29 BİNE

Türkiye’de son bir yılda hem milyoner sayısı hem de bu milyonerlerin bankalarda tuttukları mevduattaki artış dikkat çekti. Milyoner sayısı geçen yıla göre 6 bin kişi artarak 23 binden 29 bine yükselirken, aynı dönemde milyonerlerin bankalarda tuttuğu toplam mevduatın ise 35.1 milyar TL artışla 213.4 milyar TL’ye ulaştığı görüldü.

Evrensel.net

Bir cevap yazın