Akyazı 177. Eylem: Sorunlarımızın sebebi yasakçılardır!

2009-2010 eğitim yılı mezuniyet töreninde Sakarya stadında düzenlenen yıl sonu diploma törenine başörtüleri ile gelen kız öğrenciler görevliler tarafından stada alınmadılar. Bu vahşi yasağın uygulanmasında keyif alanlara sesleniyoruz. Siz hangi hakla insanların inancı gereği yaşam biçimine müdahale ediyorsunuz. Siz hiç utanmazmısınız, siz hiç sıkılmazmısınız, sizin vicdanınızın sesi yokmu? Siz yasakçıları Allah’ın emri Müslüman kadının kimliği olan başörtüsüne düşmanlığınızdan dolayı lanetliyoruz.

Bu topraklar üzerinde yaşayan 75 milyon insanın barış ve huzur içerisinde yaşamalarına tahammülü olmayan iç ve dış mihrakların etkileri yok edilmelidir. Türkiye’de insanların yüzde doksan dokuzu Müslüman olduğu söylenirken İslam toplumunun dini vecibelerini hür olarak yaşamasını engelleyenler bugünkü huzursuzluğun terörün ve oluşan tüm olumsuzlukların müsebbibidirler.

Bu sorumlular bilerek veya bilmeyerek ülkeye ihanet etmişlerdir. Çağdaşlık adına kemalizmle oligarşik düzeni ayakta tutmaya çalışan zihniyet ile on yıllardır militarizmi montajlamaya çalışanlar mutlaka sorgulanmalıdır. Hiç kimsenin diline, dinine, ırkına, rengine, mezhebine ve meşrebine bakılmadan siyasetçinin, askerin, sivil toplum kuruluşların, vakıfların, medreselerin, cemeatlerin ve cemiyetlerin yani her kesimin aynı ölçülerde sosyal ve ekonomik şartları paylaştığı gün, huzurun ve kardeşliğin tesis edildiği gün olacaktır.

Türkiye ve insanına yakışan insani bir hayat tarzını önce idareciler kendilerinde benimseyerek biran önce hayata geçirmek için tüm imkanları seferber etmelidirler. Son günlerde ülkemizde meydana gelen olaylarda hayatını kaybeden canlar ancak emperyalistleri Siyonistleri ve işbirlikçilerini sevindirmektedir. Gerçek olarak Allah’a inanmış ve iman etmiş olan Müslüman bir başkasının ne canına nede malına zarar vermez. Çünkü o Müslümanlar vicdan sahibidirler. Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak saldırıların son bulmasını temenni ediyor terörün kahpe kurşunlarıyla masumca hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına ve millerimize başsağlığı diliyoruz.

Terörün ve teröristlerin tamamen yok olduğu günler temennisiyle gelecek hafta cumartesi 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Bşk.Yrd.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın