Kılıçdaroğlu: “Başörtülü kızlar okula gidebilecek demedim”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Radikal gazetesinin, “Kemal Kılıçdaroğlu Radikal’e açıkladı: Kızlar üniversiteye türbanla gidecek” şeklindeki manşeti yalanladı. Şaşırmadık! CHP’de başın gitmesiyle aklın da gideceğini zannedenler de yanılmış olduğunu kısa zamanda görmüş oldu.

Kılıçdaroğlu açıklamasında, “Radikal Gazetesi’nin manşetinde, ‘CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu kızlar üniversiteye türbanla gidecek’ diye bir haber yayınlandı. Gazetenin birinci ve 12. sayfasında ayrıntılı olarak yer alan sorular ve bu sorulara verilen yanıtlardan da açıkça görüleceği gibi tarafımdan ‘Kızlar üniversiteye türbanla gidecek’ ifadesi kullanılmamıştır.” dedi.

Radikal gazetesinde yer alan açıklamalarında, “Sorunu çözeceğiz” diyen ancak bunu nasıl yapacağı konusunda bir değerlendirmede bulunamayan Kılıçdaroğlu’nun partiden gelen baskılar nedeniyle böyle bir “inkar” yolunu tercih ettiği konuşuluyor.

NECLA ARAT SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Nitekim, İstanbul Milletvekili Necla Arat, NTV’de konu ile ilgili soruları cevaplamış ve “Parti kurullarında ya da Parti Meclisi’nde böyle bir konu gündeme gelmemiştir. Gündeme gelse bile, Türkiye’nin asıl meselelerinin arasında böyle bir sorunun olmadığını gündeme getiririz” şeklinde sert açıklamalarda bulunmuştu. Arat, gazetede yer alan ifadelerin parti görüşü olmadığını, Kılıçdaroğlu’nun kendi görüşü olduğunun da altını çizmişti…

Bir cevap yazın