Kılıçdaroğlu yine şaştı, ‘başörtüsüne özgürlük’ dedi!

Radikal’in başörtüsüne özgürlük manşetini yalanlayan CHP lideri yine başörtüsüne özgürlük vaadinde bulundu. Geçtiğimiz hafta Radikal’e röpartaj veren Kılıçdaroğlu, gazetenin Kılıçdaroğlu’nun başörtüsüne özgürlük vereceğine ilişkin manşetini yalanlamıştı. Kılıçdaroğlu şimdi de Hürriyet’ten Sedat Ergin’e konuşarak başörtülü öğrencilere eğitim hakkının geri verileceğini söyledi. Sedat Ergin’in Hürriyet’teki köşesinde Kılıçdaroğlu’yla yaptığı söyleşiyi şöyle aktardı: ‘Bu konudaki tartışmaya açıklık getirmek üzere Kılıçdaroğlu’na şu soruyu yönelttim:
“Siz türbanlı kızların üniversiteye girememelerini nasıl karşılıyorsunuz?”
Kılıçdaroğlu, soruma şu yanıtı verdi:
“Herkesin bu ülkede okuyabilmesi lazım, bu engellerin kalkması lazım…”
Tam bu noktada AKP’ye şu eleştiriyi de yöneltti CHP lideri:
“Ancak siz bu konuyu siyasallaştırırsanız çözümsüzlüğe gidersiniz.” AKP bunu yaptı, siyasallaştırarak çözümsüzlüğe itti.’

KILIÇDAROĞLU BİR TÜRLÜ NEYİ NASIL ÇÖZECEĞİNİ SÖYLEMEDİ

Kılıçdaroğlu katıldığı bir haber programında da başörtüsü sorununu çözeceklerini iddia etmişti. Ancak sunucunun ısrarlı sorularına rağmen Kılıçdaroğlu “çözeceğiz” demekle ney kastettiğini söylemedi. Kılıçdaroğlu ile sunucu arasında ilginç bir diyalog yaşanmıştı ancak Kılıçdaroğlu sürekli “Çözeceğiz” deyip neyi nasıl çözecekleri konusunda bir bilgi veremedi.

Dünya Bülteni

Bir cevap yazın