Akyazı 183. Eylem: Balyozcular, andıççılar cezalarını çekmeli

Ülkemizde başörtüsüne yıllardır keyfi yasak uygulanıyor. Yasakçılara ise dokunulmazlık zırhı giydirilerek yargı önüne çıkarılmaları engelleniyor. Bu hukuk dışılık biran önce son bulmalıdır. Yasakçı zalimler yaptıklarının cezasını mutlaka çekmelidirler. Oligarşik düzenin faşizan uygulamaları artık miadını doldurmuştur.

Cuntacıların 12 eylül anayasasındaki virüslerin bir kısmının 12 eylül 2010’da temizleneceğini umuyoruz.

Her sene ağustos ayında YAŞ toplantılarında uyduruk gerekçelerle parmağında gümüş yüzük olduğu, hanımının başörtülü olduğu ve namaz kıldığı için ihraç edilerek yüzlerce insanın hayatları karartılmıştır.

Heronların görüntülerini canlı yayında makamlarında izledikleri halde gerekli tedbirleri almayarak vatan evlatlarının ölümlerine göz yumanların asıl dertlerinin makamlarını korumak olduğu çok net olarak görülmektedir. Bu vatan evlatlarının ölümüne seyirci kalanlardan mutlaka hesap sorulmalıdır.

Bundan böyle irtica gerekçeleriyle TSK’dan ihraçları duymak istemiyoruz. Andıçları, sarıkızcıları, ayışıkçıları, camileri bombalayarak kendi uçaklarını düşürmek isteyenleri milletin ordusundan uzaklaştırın. Yetmez yargı önüne çıkartın ve hak ettikleri cezaya çarptırın.

Ülkemizin değişik yerlerindeki il ve ilçelerde ortaya çıkan olaylarda yaralanmalar ve ölümle sonuçlanan olayların göründüğü kadar yalın ve basit olmadığı birtakım derin güçlerin parmağının olduğu açık bir şekilde gün yüzüne çıkmıştır.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak sesleniyoruz bu topraklar üzerinde yaşayan herkes birbirinin inancına, yaşayışına, kültürüne saygı göstermelidir. Kardeşliği bozacak davranışlarda kaçınılmalı, iç ve dış mihrakların oyununa gelinmemelidir.

Huzurun ve kardeşliğin hakim olduğu günler temennisiyle gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Akyazı Mazlum der Sözcüsü

İrfan ALEMDAR

Bir cevap yazın