Konya’daki başörtüsü direnişi 4. yıla girdi!

153 hafta önce, yine bir ramazan ayının ilk cumartesi gününde, Ramazan’ın rahmet, bereket ve özgürlük pınarından istifade etmek ve rahmet deryasının sularıyla, baskı ve zulmün kirini gidermek için yola çıkmıştık. Yine bir ramazan ayındayız. 3 yılımızı doldurduk. 4. bir yıla, umutla ve direnişle giriyoruz.

Ülkemizde, asıl sorunların neler olduğunun unutulmaya başlandığı zamanlarda sorunları hatırlatan, toplumsal bir hafıza olma vazifemizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Geçici gündemlerin, siyasal hayhuyların içerisinde kaybolup giden; mazlumların dahi kendilerine yapılan zulümleri gündeme getirmekten bıktıkları bir ortamda, hak ve adalet söylemini canlı tutmaya çalışıyoruz.

Dünyanın konjonktürel gidişatı, emperyalist güçlerin zihinlerde meydana getirdiği çöküntüyle birlikte yaşanan işgal, hak sözün söylenebilirliğini ortadan kaldırmak üzereyken, zalim hükümdara karşı hak sözü söylemenin erdemini, sorumluluğunu, bir kulluk bilinciyle canlı tutmaya çalışıyoruz.

Sözü siyasallaştırmadan, siyasetin kendi girift ve labirentli yollarında kaybolmuş gündemin peşinde olmadan, hak ve adalet adına söylenmesi gerekenleri siyasi kaygılarla rafa kaldırmadan, siyaset yapılanmalarının, hiçbirinin payandası olmadan, özgürlük taleplerini dillendirmeye çalışıyoruz.

Dünyevileşme ve seküler hayatın getirdiği açmazları, ruhun ve ulvi olan değerlerin yıpratılma çabalarına, peşin, kolay fakat erdemli olmayan, ahret gününü – ki o mutlak adaletin tesis edildiği gündür – dünyevi görüşleri, ideolojileri, fikirleri ve onların saptırıcı yollarını deşifre etmeye ve yüksek sesle ilan etmeye çalışıyoruz.

Zulüm karşısında yılgınlığı, baskı ve zorbalık karşısında ezikliği, bunun sonucu olarak da, müstekbirlere yakınlaşma hastalığına tutulmuşlara bir deva projesi olarak çarenin direnişte olduğunu, direnenlerin mutlaka zafere ulaşacaklarını, ilkeli ve kendi iç dünyasıyla barışık bir hayatın, dirilişle meydana gelip, direnişle boy atacağını, göstermeye ve bu erdemin açık sözcüsü olmaya çalışıyoruz.

3 yıldır bu meydandayız. Sözün hak olanını, hak şekilde söylemeye çalışıyoruz. Zulme ve zalime karşı direniş çağrısında bulunuyoruz. Sözümüzün yankısının adl-i ilahî’de, özgür ruhlarda ve pörsümemiş vicdanlarda, karşılıksız kalmayacağını bilmek, ayaklarımızın sebatının arttırıcı gücüdür.

Direniş çağrımızı yineliyor, zulmün her türlüsüne, zalimin her çeşidine karşı, tevhid ve adalet eksenli mücadelemizin devam edeceğini, zulmün ve fitnenin son bulacağı güne kadar, meşru ve uygulanabilir her mücadele yöntemiyle mücadelenin içinde bulunacağımızı yineleyerek ilan ediyoruz.

Biz Hakka teslim oldukça özgürlesenleriz, ne zulmederiz, ne zulme boyun egeriz!

Hakkın hak, hakikatin sesinin gür, inançların özgür olduğu, tevhid ve adalet üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi 4. Yılımızda, 154. Haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere

Allah’a emanet ederiz.

KONYA İNANÇ ÖZGÜRLÜKLERİ PLATFORMU

Bir cevap yazın