Akyazı 186. Eylem: Ahkam kesmeyin, çözüm getirin!

Rize’de meydana gelen sel felaketinde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Aynı şekilde Pakistan’da meydana gelen sel felaketinde de 2 bin kişinin öldüğü ve 1 milyon kişinin evinin yıkıldığı 30 milyon insanın bu sel felaketinden ağır bir şekilde etkilendiğini yetkililer bildiriyor. Kardeş ülke Pakistan’da sel felaketinde hayatlarını kaybedenlere de Allah’tan rahmet yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz. Afetzedelerin acılarını paylaşıyoruz. Uluslar arası yardım kuruluşu İ.H.H’nın organizesi ile 450 tonluk acil yardım malzemeleri 28 vagondan oluşan yük treni ile Pakistan’a afet bölgesine gitmek üzere yola çıktığını,35 tonluk acil yardım malzemesini uçakla ulaştırılacağını ve Gazze’ye yardım götüren gemiyle 3 bin tonluk yardım malzemesi hazırlığının başlandığı açıklanmıştır.

Akyazı başörtüsüne özgürlük platformu olarak Pakistan’daki afetzede kardeşlerimize ve Rize’deki felaketzedelere kardeşlerimize yardımların daha da artırılarak devam edilmesini bekliyoruz. Allah tüm insanlığı afetlerden korusun. Amin.

12 Eylül cuntasının hazırlayıp kabullendirdiği darbe anayasasıyla oluşan vesayetçi kurumlaşma özgürlüklerin önünü kesmiştir. Yasaklarla kendi insanına zulmederek oligarşik düzeni zorbalıkla sürdürmüştür. İnsanların ürünü olmayan bu iğrenç yasaklar başörtüsüne karşı bilinçli bir şekilde acımasızca mücadele başlatmıştır ve halende insafsızca devam etmektedir.

Şimdi soruyoruz. Meydanlarda ahkam kesenler insanlığın yüz karası olan bu yasakların kalkmasından yana mısınız?

Yoksa hayır diyerek cuntacıların yasalarını mı destekliyorsunuz?

Bizler insanların hayatlarını karartan bir avuç cuntacının yaptığı yasalara karşı, halkımızın onuru için evet diyoruz. Ancak bu anayasanın da yetersiz olduğunu yetkililere duyuruyoruz. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanlar Faşist uygulamalardan artık kurtulmalıdır.

Hiçbir siyasetçinin de özgürlüklerin önünde engel olma lüksünün olmadığını söylüyoruz. Özgür-der’e açılan davaların yıldırma planlı olduğunu düşünüyoruz. Bu tür baskıları daha önce seyretmiştik. Hak’tan yana, Halk’tan yana olanlar üzerinde estirilen baskılar bitmelidir.

Özgürlüklerin önündeki engeller tamamen kalkana kadar bu onurlu duruşumuz devam edecektir. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Bşk.Yrd.

Mahmut ALEMDAR

Bir cevap yazın