Avcılar’daki afişe STK’lar tepkili!

CHP’li Avcılar Belediyesi’nin astığı, ‘Müslüman kadınların rahibe gibi örtünmesi için Evet’ yazılı afişlere tepki geldi. Avcılar Belediyesi önünde toplanan sivil toplum kuruluşları, Değirmenci’ye istifa çağrısı yaptı. İnsani Değerler Platformu (İDEP) öncülüğünde Avcılar Kadınları Grubu, Avcılar İlim Kültür Vakfı, Erdem Kültür Ahlak ve Dayanışma Derneği, Gülen Çocuk ve Gençlik Derneği, İlk Adım Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Karınca Eğitim Kültür Çevre ve Yardımlaşma Derneği üyeleri belediyeyi protesto etti.

Belediye önünde ‘Önce saygı’ yazılı büyük bir pankart açan grup, ‘Rahibin örtüsüne de saygı’, ‘Çarşaf açılımı rahibeye takıldı’ ve ‘Örtünmek Allah’ın emridir’ yazılı dövizler taşıyarak çeşitli sloganlar attı.

Bu arada Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek ve Avcılar Belediye Başkanı Değirmenci başta olmak üzere afişte sorumluluğu olan CHP yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Eskişehir Sarmaşık Eğitim ve Kültür Derneği de, afişi asan CHP’yi, inançlı inançsız bütün kadınlara hakaret etmekle suçladı.

Dünya Bülteni

Bir cevap yazın