Kocaeli 282. Eylem: Hak ve adalet için mücadeleye devam!

Kocaeli’nin değerli İnsanları, gönüldaşlarımız, açıklamalarımızı takip ederek bizleri yalnız bırakmayan basın emekçileri, Mazlum Der Kocaeli şubesi olarak Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor ve esenlikler diliyoruz.

282.Basın açıklamamız tahmin edilenin aksine ülkenin yoğun gündeminden farklı olacak. Türkü,Kürdü, Alevisi, sünnisiyle ülkemizin taşında, toprağında emeği olan tüm etnik ve inanç gruplarının , Ramazan bayramının barış şemsiyesi altında, karşılıklı sevgi ve anlayış içinde özgürce yaşayabileceği bir ülke hepimizin ortak dileğidir.

Mazlum Der olarak ahde vefa duygusu ve hak ve adaleti önceleyen bakış açısıyla halkın değerleri ile çatışmayan tüm sivil örgütlerle Kocaeli ve ülkemizin yaşanabilir hale gelmesi için mücadelemize devam ediyoruz.

Barış içinde yaşamanın asgari şartı olarak, inanca ve düşünceye saygıyı temel öncül olarak tespit ediyoruz. Halkın dertleri ile dertlenip, meselelere sahici çözümler sunmakla geçmişte kalan köhne ideolojilerden farklı bir konumda olmamız haklı olarak alkışlanıyor ve imrenilerek izleniyor.

Değerli Basın mensupları,

Ülkemizde nispeten huzur içinde kutladığımız bayramların aksine, özellikle Yakın ve Uzak Doğuda, Afrika’da mazlum milletler emperyalizmin zulmü altında inlemeye devam ediyor. İşgal altındaki Afganistan’da, içinde maalesef Türkiye’nin de olduğu NATO birliklerinden Amerikalılar çoluk çocuk demeden sivilleri öldürüyor. Filistin’i işgal eden Siyonist rejim her türlü kutsal hakları çiğneyerek bayramın birinci günü Gazze’yi bombaladı ve beş kişiyi yaraladı. Yeryüzünde büyüklenenler, ezilenleri acımasızca sömürerek yaşam haklarını ellerinden almaktan çekinmiyorlar.

Böyle bir ortamda ‘’Toplumsal barış’’ veya ‘’Bir arada yaşama’’ gibi büyülü kelimeleri kullanmak bizler için çok zor. Mazlum Der Kocaeli şubesi olarak, tüm ilgilileri, yılın her gününde bu kavramların içini doldurmaya davet ediyoruz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

MAZLUMDER KOCAELİ ŞUBESİ ADINA

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

SİNAN ÇAMURCU

Bir cevap yazın