Akyazı 189. Eylem: Herkese insanca yaşam hakkı!

16 Eylül 2010 Perşembe günü Hakkari’de yola döşenen mayının patlaması sonucunda 9 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Aralarında 15 aylık bebeğinde bulunduğu 4 kişi yaralanmıştır. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılara Allah’tan acil şifalar dileriz. Hainliği, vahşiliği ve katilliği ile bilinen terör odaklarının bu katliamını şiddetle kınıyoruz. Bu menfur olayın da faili meçhul olarak kalmasından endişe duyuyoruz. Terörü ve teröristleri besleyen iç ve dış unsurların tamamen bitirilmesi ve ülkede güvenliğin, huzurun sağlanması için tüm kurum ve kuruluşların üzerlerine düşeni behemahal yapmaları zorunludur.

Darbecilerin yaptıkları ve özgürlükleri tamamen yok eden yasakların bir kısmını kaldıran kısmi anayasa değişikliği referandumunda, evet diyen insanımızın yüzde 58’ne hakaret içeren sözler söyleyen ithamlarda bulunan laikliğe ve Kemalistliğe güvenen güruhu akli selim olmaya davet ediyoruz.

Cuntacıları yargılanması için suç duyurusunda bulunan sivil toplum aktivistleri bu asil davranışlarını olumlu buluyor ve gönülden destekliyoruz. Bu topraklar üzerinde yaşayan insanları sadece inançlarını yaşadıkları için ve başörtülerini örttükleri için on yıllardır zulmeden aşağılayan zihniyet oligarşik düzenin sarsılmasına tahammül edememektedir. 

Diyoruz ki!

Artık yeter!

Türkiye’de yaşayan her insan dinine ırkına rengine mezhebine meşrebine bakılmaksızın eşittir ve tüm haklarını özgürce ve insanca yaşama hakkını kullanmalıdır.

Emperyalist güçlerin uşakları İslam’a ve Müslümanlara her fırsatta kinlerini kusmaya devam ediyorlar. Örneklerini daha öncede gördüğümüz, batı medeniyetinin yetiştirdiği aşağılıklar son olarak yüce kitabımız kur’an-ı kerim’e karşı alçakça girişimde bulundular. Bu tür eylemlere kalkışanları kınamayan batılı insan hakları savunucularını ve hoşgörü yanlılarını kınıyoruz.

 Türkiye sınırları içerisinde İstanbul ilimizin göbeğinde sultan fatihin camiye vakfettiği Ayasofya da cemaatle namaz kıldıkları gerekçesiyle 39 vatandaşımıza İstanbul 15. asliye ceza mahkemesi yargılama yapmış ve 1 yıl 6 ay hapis cezası vermiştir. Yer Türkiye adres Ayasofya. Cezayı veren Türk hukuk sisteminde görev yapan yargıçlar. Bu işte bir yanlışlık olmalı beyler! Bahsi geçen yer Siyonistlerin işgali olan Kudüs değil Ayasofya’dır.

Biz Müslümanlar hiçbir dinin kutsalına hakaret etmedik etmeyiz, edenleri kınarız. Akyazı’da faaliyet gösteren gönüllü kuruluşlar bir araya gelerek sel felaketinden büyük zarar gören kardeş Pakistan halkına gönderilmek üzere 1 Tır gıda yardım kampanyasına katkıda bulunan halkımıza teşekkür ediyor ve desteklerinin devamını diliyoruz.

189. Basın açıklamamıza Ribat Vakfı Sakarya İl yöneticileri kalabalık bir heyetle destek verdiler.

Vakıf adına selamlama konuşması  yapan Sahir AKÇA “ Akyazılı kardeşlerimizin bu mücadelelerine destek için buradayız. Kardeşlerime bu onurlu mücadeleleri için teşekkür ediyorum, esselamu aleyküm”.

Gelecek hafta cumartesi günü saat 12:30’da buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Akyazı Başörtüsüne Özgürlük Platformu Adına

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya İl Bşk.Yrd.

Mahmut ALEMDAR

 

Bir cevap yazın