Çocuklarınızı başörtüsüyle okula gönderin

Başörtülü öğrencilerin üniversitelere girmesi önündeki yasaklar devam ederken İlköğretimde geçen yıl başlayan başörtüsü direnişinin bu yılda devam edeceğini belirten İlköğretimde Başörtüsü Mağdurları Platformu’ndan İbrahim Gökdemir, “Çocuklarınızı inancınız gereği okula gönderin” çağrısında bulundu

ÇOCUKLARIMIZI MÜSLÜMANCA YETİŞTİRMELİYİZ

Çocukların maddi her türlü tehlikeyle beraber manevi tehlikelere de karşı da korunması gerektiğinin altını çizen Gökdemir, “Anne ve babalar olarak çocuklarımıza dünyevi her türlü tehlike ve tehditlerden korumak için nasıl can siperane gayret gösteriyorsak daha çok çocuklarımızın maneviyatını korumak ve Allah’a karşı sorumluluklarını hatırlatmakla görevliyiz. Çocuklarımızın bizim isteğimiz ve inançlarımız doğrultusunda eğitim görmeleri için duyarlı olmalı ve kamuoyu oluşturarak yasakçı zihniyeti zorlamalıyız” diye konuştu.

VELİLERE AÇIK ÇAĞRI

Çocuklarımızın inancı gereği başörtülü olarak okula giderken başta idareciler olmak üzere öğretmen ve öğrenciler karşısında uğrayacağı mağduriyet ve ezikliği yaşamamaları için çağrıda bulunan Gökdemir, “İlköğretimin zorunlu olduğu ve temel anayasal bir hak olduğu bir gerçektir. Geçen eğitim öğretim döneminde Diyarbakır ilimizde inançlarının gereği olarak örtünen ilköğretim çağındaki kız öğrencilerimiz okullarına başörtüleri ile derslerine girmişler ve hiçbir engelle karşılaşmadan eğitimlerini sürdürmüşlerdir. Velilerimizin çocuklarını ilköğretim çağında okula gönderirken özelikle kız çocuklarını başörtüleri ile göndermeleri, buna engel olanların yasal zeminde suç işlediklerini anayasal hak gaspına sebebiyet verdikleri bilinmelidir” dedi.

Doğruhaber

Bir cevap yazın