Mardin’de başörtülü öğrenci zorla okuldan çıkarıldı

Mardin Kızıltepe Mehmet Emin Değer İlköğretim Okulu 8. Sınıf öğrencisi Medine Karaalp, inancı gereği taktığı başörtüsü ile okula gitmek istedi. Ancak okul yöneticileri tarafından yasal olarak herhangi bir sınırlama olmadığı halde zorla okuldan çıkarıldı.

Başörtüsü ile okumak istediğini belirten Medine Karaalp, “Ancak okula girdikten sonra okul idarecileri tarafından sınıftan dışarı çıkarıldım. Eğitim ve Öğretim hakkım engellenmesin” dedi.

Okul idarecilerinden çocuğunun hangi gereçle ile okula almadıklarına dair resmi bir belge istediğini belirten Medine Karaalp ise, okul yöneticilerinin belge vermek yerine gerginlik çıkardığını söyledi.

Okul yönetiminin çocuğunun eğitim öğretim hakkını engellemeleri nedeniyle her türlü hukuki yolla başvuracağını dile getiren Zeynettin Karaalp, “Bir taraftan haydi kızlar okula kampanyası düzenleniyor, diğer taraftan da kızlarımızı okuldan kovuluyor. Çocuğumun tekrar eğitim öğretim hakkına kavuşması için yetkililerden buna çözüm bulmalarını istiyorum” dedi.

İLKHA

One thought on “Mardin’de başörtülü öğrenci zorla okuldan çıkarıldı

Bir cevap yazın